Grįžti į naujienas

Miesto finansinę naštą palengvins valstybės biudžeto lėšos

#Nuomonės
Miesto finansinę naštą palengvins valstybės biudžeto lėšos
Data
Autorius
Kategorija
Nuomonės
Žymos
KLAIPĖDA | KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVADYBĖ
Dalintis
Facebook | El.paštu

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nusprendė Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbams šiemet skirti 232 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šalies savivaldybių administracijas pakvietė teikti mokymo įstaigas, kurios galėtų pretenduoti į 2021 – 2024 m. švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programoje numatytas lėšas. Būtina sąlyga –parengtas sporto aikštyno atnaujinimo darbų techninis projektas. Ministerija nurodė, kad, atrinkdamos švietimo įstaigas, savivaldybės turi atsižvelgti į patvirtintą mokyklų tinklo pertvarkos 2021-2024 m. bendrąjį planą ir atrinkti tik tas švietimo įstaigas, kuriose mokosi ir artimiausius ketverius metus mokysis pakankamai mokinių, o vienu sporto aikštynu naudojasi daugiau kaip viena švietimo įstaiga, bendruomenė.

Klaipėdos miesto savivaldybė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vykdomai sporto aikštynų 2021 – 2024 m. atnaujinimo programos atrankai pateikė vieną visus reikiamus kriterijus atitinkančią švietimo įstaigą - Hermano Zudermano gimnaziją, kurioje mokosi beveik 700 mokinių, o jos sporto aikštynu naudojasi ir Gedminų progimnazija, kurioje mokosi 928 mokiniai. Šiuo sporto aikštynu naudojasi dar ir sporto klubo „Viesulas“ auklėtiniai. Hermano Zudermano gimnazijos sporto aikštynui atnaujinti yra parengtas rekonstrukcijos projektas, pagal kurį praėjusių metų rugsėjį sudarytos sutarties pagrindu yra vykdomi rangos darbai. Pagal sutartį, kurios kaina – 810 tūkst. Eur, šiais metais numatyta atlikti darbų už 594 tūkst. Eur.

Kiek anksčiau, vadovaujantis švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu, 210 tūkst. Eur dotacija skirta Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos pastato Klaipėdoje, Varpų g. 3, rekonstruoti.

2017 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija 232 tūkst. Eur dotaciją skyrė ir Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos sporto aikštynui rekonstruoti. 

„Minėtus projektus buvo numatyta vykdyti iš miesto biudžeto lėšų. Kadangi gausime finansavimą iš valstybės biudžeto, sutaupytas miesto biudžeto lėšas galėsime panaudoti kitiems svarbiems švietimo projektams finansuoti“, - sakė Klaipėdos mero pavaduotojas Arūnas Barbšys. 

Dar viena gera žinia, jog vietinės reikšmės keliams iš Kelių priežiūros ir plėtros programos papildomai planuojama paskirstyti 20 mln. eurų, iš kurių Klaipėdos savivaldybei yra numatyta 830 tūkst. Eur. Iš viso šiais metais keliams remontuoti būtų skirta 5 mln 164 tūkst. Eur arba 77,4 tūkst. Eur daugiau negu buvo skirta 2020 metais.