Seime − jūrinio verslo ir politikos forumas „Klaipėda jūrinėje Europoje“

Seime − jūrinio verslo ir politikos forumas „Klaipėda jūrinėje Europoje“
AA

Gegužės 20 d., penktadienį, 10 val. Konferencijų salė (Seimo III r.) vyks jūrinio verslo ir politikos forumas „Klaipėda jūrinėje Europoje“. Renginys organizuojamas siekiant pažymėti Europos jūrų dieną.

Netrukus minėsime šimtą metų, kaip esame atgavę jūrinės valstybės statusą. Ar tikrai Lietuva – jūrinė valstybė? Jūrinė valstybė nėra vien tik idėja. Tai konkretūs tikslai ir žingsniai, kuriuos įveikus pasiekiami toliausi pasaulio kampeliai, sukuriama tvari ekonomika, socialiniai ryšiai, o valstybė pasiekia klestėjimo būseną.

„Šiandieną mūsų tikslas − sukurti viziją ir pasitvirtinti ilgalaikę jūrinės valstybės strategiją, kuri skatintų lietuvius suvokti jūrą ne tik kaip kurorto elementą, bet ir kaip mūsų valstybei svarbų kelią, sukuriantį plačius ekonominius, socialinius, švietimo ir kultūros, saugumo ir gynybos ryšius. Strateginiai jūrinės valstybės dokumentai neturėtų baigtis ties Klaipėdos uostu. Pastarųjų metų pastangos sustiprinti Lietuvos jūrų valstybės idėją įtraukiant veikiančias verslo organizacijas, sujungiant iniciatyvas ir tęsiant jūrinės valstybės tradicijas jau duoda rezultatų“, – teigia forumo globėjas Seimo narys Valdas Rakutis.

Forumo metu bus pristatoma Lietuvos jūrinės valstybės strategija ir vizija, Klaipėdos uosto ir Lietuvos jūrinio verslo aktualijos, organizatoriai kvies diskutuoti apie mėlynosios ekonomikos plėtros perspektyvas identifikuojant esamas stiprybes, įvardijant iššūkius bei ieškant efektyvių sprendimų, padedančių juos įveikti.

Forumo temų spektras atspindės Lietuvos laivų statybos industrijos situaciją, pažangios akvakultūros, biotechnologijų, uosto infrastruktūros elektrifikacijos, vėjo energetikos srityse vystomus projektus, mokslo ir verslo partnerystės pagrindu plėtojamas inovacijas.

Pranešimus skaitys Lietuvos jūriniam klasteriui priklausančių verslo organizacijų vadovai, mokslininkai, Klaipėdos savivaldos atstovai, už investicijų pritraukimą ir Klaipėdos regiono plėtrą atsakingos organizacijos.

Renginio partneriai – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacija, Lietuvos laivų savininkų asociacija, Klaipėdos universitetas bei Klasterio veiklos koordinatorius, 20-ies metų veiklos sukaktį šiemet minintis Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas.

Ikona, uždaryti