Palangos meras: „Auskos“ pastatas bus įveiklintas ir pritaikytas sveikatinimo veiklai

Palangos meras: „Auskos“ pastatas bus įveiklintas ir pritaikytas sveikatinimo veiklai
AA

Šiandien Palangos miesto meras Šarūnas Vaiktus savo soc. tinklų paskyroje paskelbė, kad unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros esanti „Auska“ bei jai priskirta teritorija bus panaudota sveikatinimo ir socialinėms reikmėms.

Šarūnas vaitkus palangos miesto

Savo pranešime Š. Vaitkus rašė:

„Tokią mintį turėjome iš valstybės parėmę pušynų apsuptyje esančius buvusius poilsio namus su jiems priskirta teritorija, šią pastato ir teritorijos panaudojimo galimybę kaip geriausią alternatyvą siūlo ir specialistai, išanalizavę „Auskos“ įveiklinimo galimybes.

Ieškant geriausių sprendimų, kaip panaudoti šį unikalioje vietoje esantį turtą, buvo nagrinėtos kelios galimos veiklos: turizmas, socialinės paslaugos, stovyklos vaikams ir jaunimui bei kultūros renginiai), tačiau galiausiai prieita prie išvados, jog šioje vietoje tikslingiausia teikti sveikatingumo ir socialines paslaugas, t. y., rekonstravus „Auskos“ pastatą, jame įsteigti sveikatinimo paslaugų centrą, o teniso kortų vietoje pastatyti senjorų globos namus.

Lietuvos visuomenei senstant, akivaizdu, jog sveikatinimo ir socialinių paslaugų paklausa tiek Lietuvoje, tiek Palangoje yra itin didelė ir ateityje tik augs, o pasiūla yra nepakankama. Tad kokybiškos paslaugos Sveikatinimo paslaugų centre pasitarnautų ne tik palangiškiams, bet ir į kurortą pritrauktų turistų srautus. O pastačius senjorų globos namus „Auskos“ teritorijoje (teniso kortų vietoje), čia, gamtos apsuptyje, oriai gyventi bei gauti visas reikalingas paslaugas galėtų 40 senjorų. Taip pat būtų sukurta apie 20 naujų darbo vietų.

Globos namuose, be esminių kompleksinių paslaugų, būtų organizuojamos ir edukacijos, kultūriniai renginiai, dienos veiklos, taip pat – kineziterapijos užsiėmimai, mankštos bei masažai, galėtų veikti biblioteka, SPA. Tad senjorai ne tik gyventų unikalioje vietoje, bet ir gautų visas jiems reikalingas paslaugas, būtinas oriai senatvei.

Siūloma, jog investuotų ir visą infrastruktūrą sukurtų koncesininkas, jis investuotų į esamą „Auskos“ pastatą, jį įveiklintų, pritaikytų sveikatinimo veiklai bei pats teiktų šias paslaugas. Taip pat esamų teniso kortų vietoje koncesininkas pastatytų Globos namus bei perduotų juos Palangos miesto savivaldybei. Savivaldybės įmonė – Palangos miesto globos namai – čia teiktų socialines paslaugas".

Siūloma maksimali koncesijos trukmė – 25 metai, pasibaigus šiam terminui, visas sukurtas turtas liktų Palangos miesto savivaldybei.