Lietuvos žmonės Ukrainai perka 4 karinius dronus ir 100 antidroninių patrankų

Lietuvos žmonės Ukrainai perka 4 karinius dronus ir 100 antidroninių patrankų
AA

Penktadienį žurnalistas Andrius Tapinas savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje paskelbė už ankščiau turkiškam dronui „Bayraktar TB2“ surinktus pinigus perkantis keturis estiškus žvalgybinius dronus „EOS C-VTOL“ ir 100 antidroninių raketų - EDM4S SkyWiperių. 

 „Gerai savaitės pabaigai – sutarta dėl pirmojo didelio pirkinio iš Bayraktaro pinigų", - teigė A. Tapinas.  „Mūsų Magyla-1 ir Magyla-2 nebus vienišos. Pasiekėm susitarimą, kad perkam dar keturis tokius dronus, tad Ukrainos artilerijos ugnį koreguos jau šešių Magylų eskadrilė. Magyla-3 ir Magyla-4 keliaus į frontą iš karto su pirmosiomis dviem sesėm, o penktosios ir šeštosios teks palaukti du mėnesius". 

Žurnalistas taip pat teigė, kad Ukrainos kariams labai reikia antidroninių patrankų, kad galėtų gintis, kaip A. Tapinas teigia, „išmušti akis rusų artilerijai". Jo žiniomis minimaliems visos Ukrainos kariuomenės poreikiams reikėtų maždaug 230 tokių patrankų. Todėl A. Tapinas taip pat susitarė ir su lietuviška „NT Service“ įmone, iš kurių pirks 100 EDM4S SkyWiperių, o „NT Service“ padovanos dar 10 tokių patrankų, 3 SkyWiper kupolus, skirtus gintis nuo dronų spiečiaus ir Ukrainos kariuomenės pageidautą kryptinį navigacijos slopintuvą, talpinamą ant automobilio.

 „Pirkinio vertė 1 500 000 eurų be PVM ir su 110 antidronų patrankų mūsų surinktais pinigais padengsim faktiškai PUSĘ minimalaus Ukrainos kariuomenės poreikio", - neslėpė džiaugsmo žurnalistas.

 

Šešių itin modernių žvalgybinių EOS C-VTOL dronų, kurie yra varomi elektra, palieka minimalų šiluminį pėdsaką, pakyla ir leidžiasi, kur nori, lazeriu koreguoja taikinį ir atsiveda paskui save artilerijos audrą, kaina siekia 660 000 eurų.

„Pasak kariuomenės vado, toks kiekis patrankų gali kardinaliai pakeisti situaciją. Dabar jau galiu įsijungti savaitgalio nuotaiką", - savo įaršą džiaugsmingai užbaigė A. Tapinas.

Ikona, uždaryti