Klaipėdos senamiesčio meno kiemelyje duris atvėrė baras “10 Tiltų kiemas”

Klaipėdos senamiesčio meno kiemelyje duris atvėrė baras “10 Tiltų kiemas”
AA

Neseniai meno kiemelyje, Bažnyčių g. 6, duris atvėrė baras “10 Tiltų kiemas”.

10 tiltų Kiemas klaipėda meno kiemelis

Su meile menui ir nuoširdžiu požiūriu į verslą prekės ženklo “10 Tiltų” įkūrėjai žada ne tik gardų maistą bet ir kultūringą programą.

10 tiltų Kiemas klaipėda meno kiemelis

"Nusprendėme atsidaryti, nes tai unikali Klaipėdos vieta - istorinis, fachverkinis kiemas su didele meno ir kultūros bendruomene.

Mes nuo 10 Tiltų kavinės atidarymo laikų vadovaujamės principu, kad verslas yra daugiau nei maistas ar kava.

Kavinės erdves pripildydami menu, pastebėjome, kaip gražiai tarpusavyje gali bendradarbiauti verslas ir įvairios meno, bei visuomeninės bendruomenės. Todėl natūraliai taip susideliojo, kad įsikūrėme ir menininkų kieme. Pasidomėję menininkų kiemo istorija, nusprendėmė kurti sinergiją su aplinka ir bendruomene. Todėl labai daug dėmesio skyrėme vidaus ir lauko interjerui, maistui ir renginių programai", - atviravo Aušra Pacevičiūtė.

10 tiltų kiemas klaipėda senamiestis

Ketvirtadieniais “10 Tiltų kiemas” kvies visus į vasariškai lengvų pokalbių ciklą „IŠEIK Į KIEMĄ“. Čia bus kalbinami įvairūs pašnekovai, kurių visos temos bus susietos su meno kiemelio istorija.

Penktadieniais kvies pasinerti į vasaros kino vakarus po atviru dangumi ir pabendrauti su jų kūrėjais.

Trečiadieniais ir šeštadieniais kvies pajudėti muzikos ritmu, o sekmadieniais džiugins mažiausiuosius – vaikus. Jiems žada edukacijas, įvairius pasirodymus ir šviežiai keptus burbulinius vaflius.

Verslininkai taip pat planuoja rengti meno kūrinių viešus tapymus bei aukcioną. "Tikime, kad 10 Tiltų kiemas taps kūrybos, meno, kultūros ir gero maisto erdve”, - teigė Aušra Pacevičiūtė.

Kaip teigia baro įkūrėjai, 10 Tiltų kiemo koncepcija yra daug sudėtingesnė, bet prasmingesnė ir ilgalaikiškesnė.

"Lauko erdvę kurėme taip, kad ji įsilietų į menininkų kiemą, tačiau tuo pačiu galėtume ją pritaikyti visiems metų laikams, nes planuojame renginius ne tik vasarą, bet ir rudenį, žiemą.

Renginių gal bus mažiau, bet jie bus tokie pat kokybiški ir įvairūs.

Meniu sukūrėme tokį, kad maistas būtų visad ruošiamas iš kokybiškų, šviežių, sezoninių produktų, tad jis koreguosis pagal metų laikus. Ypatingą dėmesį skyrėme pusryčiams, į menu įtraukėme škotišką kiaušinį ir pusryčius darome nuo 9 iki 15 val. Iš patirties žinome, kad kartais norisi pusryčiauti labai anksti arba net po pietų. Į gėrimų menu įtraukėme nišinius, mažus lietuviškus prekės ženklus.", - pasakojo Aušra Pacevičiūtė.

kavinė 10 tiltų kiemas klaipėda

10 Tiltų kiemo darbo laikas kasdien nuo 9.00 iki 23.00 val.