Dešimtmetį švenčiantis LP EXPRESS kone trečdaliu plečia paštomatų tinklą

Dešimtmetį švenčiantis LP EXPRESS kone trečdaliu plečia paštomatų tinklą
AA

Veiklos dešimtmetį LP EXPRESS paštomatų tinklas mini toliau artindamas paslaugas prie gyventojų. Iki metų pabaigos siekiama beveik trečdaliu – iki 365 – padidinti tinklo paštomatų kiekį visoje Lietuvoje. Sprendimą plėsti LP EXPRESS tinklą lėmė nuosekliai augantis gyventojų poreikis siuntas siųsti ir gauti kuo greičiau bei patogiau. Vien tik pirmuosius septynis šių metų mėnesius per LP EXPRESS paštomatus siuntų buvo išsiųsta 9 proc. daugiau nei analogišku metu pernai.

„Lygiai prieš dešimt metų gyventojams buvo pristatyti pirmieji LP EXPRESS savitarnos terminalai ir kurjerių veikla. Džiaugiamės, kad per savo veiklos dešimtmetį paštomatai tapo populiariausiu būdu siųsti siuntas – šiuo metu per juos keliauja kone 70 proc. visų per LP EXPRESS keliaujančių siuntų. Klientams vis labiau vertinant paslaugos paprastumą, greitumą ir draugiškumą aplinkai, naudojimasis paštomatais ateityje neišvengiamai populiarės. Atsižvelgdami į tai ir toliau dėmesį skirsime nuosekliai paštomatų tinklo plėtrai bei jų prieinamumo didinimui“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Asta Sungailienė.

Pastarojo meto statistika atskleidžia, kad gyventojai paštomatus taip pat vis aktyviau naudoja ir kaip erdvę daiktams saugoti. Šią paslaugą pamėgo tiek smulkieji verslininkai ir daiktų mainymosi platformų vartotojai, tiek ir norintieji ypatinga proga nustebinti artimą žmogų – jam skirtą dovaną patogiai galima palikti tiesiog paštomate.

Skaičiuojama kad per pirmus septynis 2022 m. mėnesius LP EXPRESS paštomatų siūloma daiktų saugojimo paslauga pasinaudojo 40 proc. daugiau klientų nei tokiu pačiu laikotarpiu pernai. Šia paslaugą galima užsisakyti tiek paštomate, tiek naudojantis LP EXPRESS savitarna – pats daiktas būna saugomas 72 valandas.

Taip pat pastebima, kad pastaruoju metu siuntų gabenimas LP EXPRESS paštomatais sulaukia vis didesnio dėmesio ir mažesniuose miestuose. Jeigu 2021 m. 6 iš 10 daugiausiai siuntų sulaukusių paštomatų buvo Vilniuje, tai šįmet populiariausiųjų dešimtuke yra tik vienas sostinėje esantis paštomatas.

Tuo pačiu itin ženkliai išaugo naudojimasis LP EXPRESS paštomatais Telšiuose, Palangoje, Klaipėdoje, Gargžduose ir Kaune.

Šiuo metu per Lietuvoje veikiančius 285 LP EXPRESS paštomatus vienu metu gali keliauti daugiau nei 44 tūkst. siuntų. Daugiau nei 98 proc. visų per paštomatus keliaujančių siuntų yra pristatomos kitą darbo dieną.

LP EXPRESS primena, kad siuntas suformuoti kiekvienas klientas gali itin greitai ir paprastai –  ne tik atėjus prieš paštomato, bet ir pasinaudojus savitarnos svetaine www.lpexpress.lt. Čia suformavus siuntą, atėjus prie paštomato belieka tik atsispausdinti siuntos lipduką, jį nuskenuoti ir siuntą įdėti į paštomatą.