Unikali „Memelio mokyklos“ metodika randa raktą į kiekvieno vaiko širdį

Unikali „Memelio mokyklos“ metodika randa raktą į kiekvieno vaiko širdį
AA

Įsibėgėjantis pasiruošimas naujiems mokslo metams vis dažniau kviečia pagalvoti apie esamą švietimo sistemą. Ar tai būtų pirmos klasės startas,  būsimo penktoko naujo etapo nežinomybė ar tiesiog dar vienas žingsnis akademinėje kelionėje. Mokykla tampa antraisiais vaiko namais, todėl teisingas ugdymo įstaigos pasirinkimas šiuo atveju yra kertinis, mokinio tolimesnę sėkmę lemiantis veiksnys.

Klaipėdos „Memelio mokyklos“ direktorė Renata Mikienė kviečia tėvelius nepamiršti, kad gyvenimas progresuoja ir keičiasi, todėl natūraliai atsiranda atotrūkis ir ne visada pavyksta susiorientuoti, ko reikia šiuolaikinės kartos ugdymui. Užuot rėmęsi asmenine patirtimi, kuri ženkliai skiriasi nuo to, ko mūsų vaikams reikia šiandien, direktorė rekomenduoja atkreipti dėmesį į pasirinktos mokyklos idealogiją, vertybes ir principus bei ten dirbančių mokytojų patirtį. Taip pat aktualu pasirinkti tokią ugdymo įstaigą, kuri vadovaujasi inovatyviu ir moderniu požiūriu, pritaikytu naujosios kartos vaikams.

Renata Mikienė

Klaipėdos „Memelio mokyklos“ direktorė Renata Mikienė

 

„Pasaulis pereina nuo švietimo visiems prie švietimo kiekvienam, t.y. personalizuoto, suasmeninto ugdymo. Ši tobulesnė sistema taikoma ir mūsų „Memelio mokykloje“, čia individualiai atsižvelgiama į vaikų patirtis, poreikius ir siekius, todėl mokomasi skirtingais tempais ir būdais.

Kai užduočių sunkumas priklauso nuo kiekvieno moksleivio gebėjimų, auklėtiniai tobulėja savo ritmu, nepaliekant spragų ar neaiškumų.

Mūsų mokytojai asmeniškai rūpinasi kiekvieno moksleivio „aš esu aš“ ūgtimi, nuolat stebėdami ar vaikas išmoko, ar vaikas padarė pažangą. Čia augame kartu, šioje kelionėje neturime pabaigos. Draugiškų konsultacijų su tėveliais metu, nuoširdžiai dalinamės patarimais ir reikiama informacija. Džiugina ir tai, kad „Memelio mokykloje“ turime nenutrūkstamą šiltą ryšį su tėveliais, kurie yra mūsų mokyklos neatsiejama bendruomenės dalis. „Memelio mokykla“ yra visada atvira diskusijoms, nes visi suprantame, kad aukščiausio standarto vaikų ugdymas – mūsų visų bendras tikslas.

Nuo to, kaip parengsime ir išugdysime šias jaunas asmenybes priklauso ne tik mūsų vaikų, bet ir visuomenės ateitis“, - teigia „Memelio mokyklos“ direktorė Renata Mikienė.

memelio mokykla

Mokykla, kurioje vaikai atranda sėkmės formulę

„Memelio mokykla“ jau ruošiasi savo antrajai rugsėjo pirmosios šventei. Augantis auklėtinių skaičius  - tikras įrodymas, kad klaipėdiečiai noriai renkasi galimybę mokytis kitaip, įvertina geros mokyklos koncepciją ir laisvosios mokyklos „Forvardas“ ugdymo modelį. 

memelio mokykla

„Memelio mokykloje“ didžiulis dėmesys skiriamas akademiniams sugebėjimams, o medžiaga išmokstama be streso, skubėjimo ar perdėto forsavimo (ang. no stress). Čia taip pat taikomas „kartais geriau mažiau, bet tvirtai“ (ang. less is more) principas, nes kiekvienas auklėtinis mokosi pagal savo asmenines galimybes. Mokykloje vyraujantis pasitikėjimas (ang. trust) įgalina vaikus vadovautis pagrindiniais mokyklos principais, kurie sėja sėkmę tolimesniam jų gyvenimui.

„Mes ne tik lydime vaikus akademinėje kelionėje, bet ir padedame kiekvienam atrasti savo sėkmės formulę. Mūsų auklėtiniai perima inovatyvų ir modernų mokymosi būdą, kuris tampa jų gyvenimišku įgūdžiu (ang. life skill), suteikiančiu milžinišką pranašumą ateityje“, - teigia „Memelio mokyklos“ direktorė.

Sugebėjimas savarankiškai įsisavinti medžiagą, kelti klausimus, diskutuoti, analitiškai gvildenti temą prieinant prie logiškos išvados, tai tik dalis to, ką vaikai išmoksta „Memelio mokykloje.

Renata Mikienė taip pat pabrėžia, kad tvirtai asmenybei būtinas stiprus ryšys su savo miestu, šalimi ir pasauliu.

„Čia auga drąsūs ir išmanūs savo ir šalies ateities kūrėjai. Ruošiamės rytojui pačiu geriausiu būdu ir tinkamiausiu laiku. „Memelio mokykloje“ pilietiškumui teikiame didelę svarbą, todėl entuziastingai ugdome mokinių klaipėdietišką identitetą, kuris, kaip simboliškas švyturys, ateityje jiems suteiks saugumo ir  visada primins, kur jų namai“.

Profesionalus kolektyvas

Šiuolaikiška ir visada nuoširdų rūpestį savo komandai bei auklėtiniams dalinanti mokyklos direktorė Renata Mikienė švietimo sistemoje karjerą pradėjo nuo 1991-ųjų metų, kai pradėjo mokyti, vėliau tapusi mokyklos direktorės pavaduotoja bendrajam ugdymui perėmė direktorės pareigas, po to nusprendė eiti savo keliu atidarydama „Memelio mokyklą“.

memelio mokykla

R. Mikienė visada demonstruoja išskirtinį dėmesį naujovėms švietimo sistemoje, priklauso Lietuvos socialinio emocinio ugdymo asociacijai (LSEU), yra ugdomojo vadovavimo specialistė ir „Forwardo“ metodikos pradininkė Klaipėdoje.

„Mylime tai ką darome, kiekvienas kolektyvo narys kasdien įžengia į mokyklą su visapusišku atsidavimu. Visų pirmiausia, „Memelio mokykloje“ mokytojai yra mentoriai, suteikiantys mūsų ugdymo metodikai visai kitokią stilistiką, jie orientuoti į kiekvieno mokinio savitumą ir individualumą. Džiaugiuosi, kad turime mentorių (mokytojų), norinčių dirbti kitaip bei kurti ryšį su mokiniais vardan geriausių rezultatų“, - pasakoja R. Mikienė.

memelio mokykla

 

Patogi aplinka kokybiškam mokslui

memelio mokykla klaipeda

„Memelio mokykloje“ mokinasi vaikai nuo 0 iki 12 klasių. Tai yra visos diena mokykla, kurioje ugdomosios veiklos prasideda 8:30 ryto.

memelio mokykla

Centrinėje Klaipėdos dalyje, adresu Tilžės g. 54, Klaipėda, erdviose patalpose įsikūrusi mokykla, turi šiuolaikiškas klases, vaikų poilsio erdves bei modernų inventorių.

 

„Memelio mokykloje“ kitoks požiūris į mokymąsi 

„Pats pagrindinis dokumentas šalia bendrųjų ugdymo programų, kuris nusako kokia turi būti mokykla, kokios mokyklos Lietuvos visuomenė nusipelno, kokia mokykla turėtų užauginti naują kartą - yra geros mokyklos koncepcija, atradusi kelią į „Memelio mokyklą“, - teigia mokyklos direktorė.

Tai mokykla kiekvienam vaikui.

„Memelio mokykla“ vaikų neskirsto į klases ir neriboja jų motyvacijos pažymiais. Čia neužbrėžiamos ribos jų galimybėms ir troškimui eiti pirmyn, gilintis ir progresuoti.

Čia taip pat nėra privalomų namų darbų. Savivaldi ugdymo metodika sukurta taip, kad grįžę namo auklėtiniai galėtų užsiimti mėgstama veikla, bendrauti su šeima, o ne užbaiginėti mokykloje pradėtas užduotis. Tokia mokyklos koncepcija leidžia tėveliams namuose puoselėti ryšį su savo vaikais, o ne priverstinai perimti mokyklos funkcijas, dirbant improvizuotu asmeniniu korepetitoriumi.

„Memelio mokykloje“ fenomenais grįstas ugdymo turinys pateikiamas vaikui priimtiniausiu būdu - organizuojant įtraukius ir intriguojančius užsiėmimus.

Taip atsiranda sąlygos, leidžiančios susidaryti abipusiam pasitikėjimui ir pagarbiai atmosferai, o moksleiviai pamokose patiria džiaugsmą ir pasitenkinimą.

klaipeda memel mokykla

„Memelio mokyklos“ direktorė Renata Mikienė kviečia draugiškam, individualiam pokalbiui apie jūsų vaiką. Galbūt ši mokykla tobulai jam tiktų. Apsilankykite modernioje Klaipėdos mokykloje, jau šiandien!

Registruokite atvykimą tel. 8  677 32099  arba el. paštu: info@memeliomokykla.lt

Daugiau informacijos apie „Memelio mokyklą“ - https://memeliomokykla.lt.

Draugaukite su „Memelio mokykla“ Facebooke ir Instgarame.

Ikona, uždaryti