Moksleiviams apie Klaipėdos uostą: nuo valdymo modelio iki laivybos

Moksleiviams apie Klaipėdos uostą: nuo valdymo modelio iki laivybos
AA

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija antrus metus iš eilės prisijungia prie projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“.

Uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis ir Rinkodaros skyriaus vadovė Dalia Gun nuotoliniu būdu susitiko su dviem projekte dalyvaujančiais jaunuoliais. Karolis Margis vienuoliktą klasę baigė „United World College Maastricht“ mokykloje, o Jarlas Aleksandras Brantingas šiemet užbaigė Vilniaus licėjų.

„Šiame projekte dalyvaujantys jauni, iniciatyvūs, išskirtinių gebėjimų žmonės kurs mūsų valstybės ateitį. Mums labai džiugu, kad moksleiviai domisi uosto veikla ir jo specifika, turi uosto ateities viziją, paremtą darnumu bei investicijų tikslingumu. Šiandieną mūsų uostas labiau yra eksporto uostas, kraunantis žaliavinius krovinius. Tačiau ateityje, tikiu, kad šių jaunų žmonių mentalitetas ir potencialas tokią tendenciją pakeis – sukurs uoste aukštesnės pridėtinės vertės produktus ir paslaugas“, – sako Dalia Gun, Uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus vadovė.

Jaunieji projekto dalyviai domėjosi, koks yra uosto valdymo modelis, kiek ir kaip Uosto direkcija generuoja pelną, kaip dabar veikia ir kaip ateityje paveiks geopolitinė situacija Klaipėdos uosto veiklą, moksleivius domino ekologijos principai uoste ir laivybos segmente.

„Uostas be laivų neegzistuoja, kaip ir laivai be uostų ilgainiui neišgyventų. Laivų skaičius uoste gali mažėti, o krovinių kiekis augti – taip pernai buvo mūsų uoste. Tai reiškia, kad laivai didėja ir gali atgabenti daugiau krovinių, tad uostai turi būti pasirengę priimti didelių parametrų laivus“, – apie laivybą uoste, locmanų darbą, pasaulines tendencijas projekto dalyviams pasakojo Eduardas Ringis Klaipėdos uosto kapitono pavaduotojas.

Projektą „Moksleiviai – į Vyriausybę“ organizuoja LR Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga bei Nacionaline moksleivių akademija. Siekiama sudaryti sąlygas pažangiausiems moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Vyriausybės, įvairių institucijų, viešojo sektoriaus įmonių veikla.

Reklama Ikona, uždaryti