Grįžti

#Sveikata

Vyriausybė nusprendė: kaukės – sugrįžta

Vyriausybė nusprendė: kaukės – sugrįžta
Data
2020-07-29
Autorius
Lrytas.lt Agnė Černiauskaitė

Kaukės grįžta, – taip trečiadienį Vyriausybės posėdyje vieningai nusprendė ministrų kabinetas. Veido apsaugos priemones jau nuo šeštadienio dėvėti vėl bus privalu uždarose patalpose, įskaitant prekybos centrus ir viešąjį transportą. Toks sprendimas priimtas, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą Lietuvoje, kai užkrato skaičiai šalyje vėl pradėjo augti.

 

„Situacija tiek Lietuvoje, tik visame pasaulyje eina blogyn, susirgimų skaičius didėja, siekiant apsaugoti mūsų ekonomiką, aiškiai siunčiant ženklą, kad mes neuždarinėsime (verslo įstaigų, – aut.past.).

Prašysime ir reikalausime visuomenės dėvėti kaukes viešose uždarose patalpose, įskaitant prekybos ir paslaugų teikimo vietas, viešajame transporte“, – sakė sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

 

Ministras pridūrė, kad kaukės nebus privalomos viešojo maitinimo įstaigose bei sporto ir kultūros renginiuose, nes šiose vietose esą galioja atskiri ir pakankamai griežti atstumų reikalavimai. Prievolė bus įvesta nuo šeštadienio tam, kad verslas ir gyventojai spėtų pasiruošti.

„Šie sprendimai tikrai yra reikalingi matant tendencijas, statistiką ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse šalyse. Tai daryti reikia jau dabar“, – dar prieš balsavimą tvirtino teisingumo ministras E.Jankevičius.

Nors iki šeštadienio veido apsaugos priemonių dėvėjimas dar nebus privalomas, ministrų kabinetas vieningai išreiškė raginimą kaukes dėvėti jau nuo dabar. „Ir dabar ta rekomendacija yra galiojanti, mes dar galime ją sustiprinti ir akcentuoti – jau nuo šiandien labai stipriai rekomenduojame dėvėti kaukes“, – pabrėžė E.Jankevičius.

Ž.Vaičiūnas: grįžtame į tuos reikalavimus, kurie buvo taikomi anksčiau Kaip po posėdžio kalbėjo premjerą Saulių Skvernelį pavaduojantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas, kaukių dėvėjimas bus privalomas viešose uždarose erdvėse, išskyrus tuos atvejus, kai paslaugos teikimas su kauke nėra įmanomas, pavyzdžiui, kirpyklose skutant barzdą. Jis taip pat patvirtino, kad grąžinus privalomas kaukes bus taikomos dar dvi išimtys – jos nebus būtinos viešojo maitinimo patalpose ir kultūros bei sporto renginiuose.

„Ta pati kontrolė, kuri buvo anksčiau, bus taikoma tais pačiais principais. Pirmiausia, už šių reikalavimų laikymąsi atsako tos įstaigos, kurių patalpose vyksta prekyba arba yra teikiamos paslaugos.

Jeigu to nėra laikomasi, tai, be abejo, visa administracinė ir kita atsakomybė taikoma kontroliuojant Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui“, – į klausimą, kaip bus prižiūrima kaukių dėvėjimo tvarka, atsakė Ž.Vaičiūnas

. „Nėra nieko naujo, kad uždarose patalpose bus taikomas kaukių dėvėjimas. Skirtumas tik tas, kad šį kartą į tai einame laipsniškai“, – pridūrė jis.

Detalesni reikalavimai, susiję su kaukių dėvėjimu, bus numatyti trečiadienį arba ketvirtadienį valstybės lygio operacijų vadovą A.Verygą pavaduojančio teisingumo ministro E.Jankevičiaus pasirašytame sprendime.

„Mes grįžtame į tuos reikalavimus, kurie buvo taikomi anksčiau. Detalūs dalykai bus nustatyti operacijų vadovo sprendimu, nes tai yra jo kompetencija“, – aiškino Ž.Vaičiūnas. Anot premjerą pavaduojančio ministro, turime suprasti, kad situacija Lietuvoje dar nėra pasikeitusi dramatiškai, tačiau vis tiek turime augantį užsikrėtimo skaičių ir daugėjančių atvejų, kuomet nėra identifikuojami užkrato šaltiniai.