Respublikinėje Klaipėdos ligoninės Priėmimo skyriuje darbą pradėjo gydytoja dietologė

Respublikinėje Klaipėdos ligoninės Priėmimo skyriuje darbą pradėjo gydytoja dietologė
AA

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje nuo kovo pradžios Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje darbą pradėjo gydytoja dietologė Justina Linauskaitė – Kekė. Prieš ketverius metus Lietuvos sveikatos mokslų universitete įgijusi medicinos gydytojo kvalifikaciją ir vėliau baigusi dietologijos rezidentūrą, profesionali gydytoja pacientus konsultuoja įvairiais mitybos klausimais.

„Dažniausiai kreipiasi antsvorį turintys pacientai, taip pat sergantys nutukimu, metaboliniu sindromu, hipercholesterolemija ar gliukozės tolerancijos sutrikimais, esant diagnozuotai onkologinei ligai aktyviame gydymo etape ar remisijoje, turintys mitybos nepakankamumą arba jo riziką, arba tiesiog norintys sustiprinti savo sveikatą. Apsilanko ir turintys valgymo ar virškinimo trakto sutrikimų, alergijų maistui, išsakantys maisto netoleravimą bei pacientai prieš ir po chirurginių onkologinių ar kitų išplėstinių operacijų, taip pat sergantys inkstų, endokrininėmis ir kitomis ligomis, diabetu”, – sako gydytoja dietologė Justina Linauskaitė – Kekė

Konsultacijai pas gydytoją dietologą būtinas šeimos gydytojo ar bet kokio kito specialisto ( chirurgo, gastroenterologo ir kt.) siuntimas, kuris galioja tris mėnesius.

Viena konsultacija trunka pusvalandį, tačiau, gydytojos teigimu, vienos konsultacijos nepakanka. Gydytojo dietologo konsultacijos yra tęstinės ir nustatomas individualus periodiškumas.
Paprastai per pirmąją konsultaciją yra surenkama anamnezė, išklausomi paciento nusiskundimai, pagal kuriuos iškeliami gydymo tikslai, sudaromas jų pritaikymo planas. Pagal poreikį skiriami papildai, koreguojamas valgymo režimas, dietos, fizinio aktyvumo įpročiai, jei reikia, nukreipiama tyrimams ar kitų specialistų konsultacijoms. Tačiau gydytoja pastebi, kad pirmoji konsultacija būtų gerokai produktyvesnė, jeigu pacientas atsineštų savo penkių dienų mitybos dienoraštį.

“Kadangi pagrindinis gydymo įrankis – dietoterapija ir individualus paciento įsitraukimas, motyvacija, geri rezultatai pasiekiami tik tęstinių konsultacijų metu, todėl pirma konsultacija, kai surenkama anamnezė ir iškeliami tikslai, būna produktyvesnė, kai pacientas ateina jau paruošęs namų darbus”, – sako gydytoja dietologė Justina Linauskaitė – Kekė.

Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje pacientus gydytoja dietologė konsultuoja pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 8 iki 10 val.

Ikona, uždaryti