Respublikinė Klaipėdos ligoninė: du dešimtmečius trukęs eksperimentas baigėsi

Respublikinė Klaipėdos ligoninė: du dešimtmečius trukęs eksperimentas baigėsi
AA

Respublikinės Klaipėdos ligoninės Nefrologijos skyriuje įvyko malonus sujudimas – du dešimtmečius glaudęsi viename skyriuje su kolegomis urologais, Nefrologijos skyrius persikėlė į naujas, D korpuso ketvirtame aukšte esančias patalpas. Kolegas sveikino ligoninės vadovai, kitų skyrių medikai.

„Atnešiau jums 2002 metų rugsėjo 2 dienos dokumentą „Dėl eksperimento tvarka skyrių ir centro darbo tvarkos pakeitimo“, kuriame nurodoma Urologijos centro 9,10,11 palatose įkurti 10-ies lovų Nefrologijos poskyrį. Už nefrologijos poskyrio darbą atsakingu skiriu Hemodializės skyriaus vedėją Kazį Macių, kuriam pavedu paruošti ir iki rugsėjo 9 dienos pateikti poskyrio darbo reglamentus. Šis dokumentas yra pagrindinis, kuriuo remiantis buvo įkurtas Nefrologijos poskyris. Eksperimentas vyko beveik du dešimtmečius ir pagaliau šiandien jūs turite savo skyrių. Linkiu visam skyriaus personalui gražių darbo dienų, būkite žingeidūs, viršūnė dar nepasiekta, dar galima bristi toli. Bendradarbiaukime visi taikiai ir gražiai“, – Nefrologijos skyriaus personalą sveikino Hemodializių skyriaus vyr. slaugytoja Rita Jurkuvienė.

klaipėdos respublikinė ligoninė

„Nefrologijos skyrius tikrai dirbo ne pačiomis geriausiomis sąlygomis, įkurtuvės turėjo įvykti praėjusiais metais, bet kovidas visus sugrąžino į rūsius. Šiandien pagaliau džiaugiamės proveržiu, linkiu jums didelės sėkmės, didelio džiaugsmo. Darnus kolektyvas daug ką gali ir tikiu, kad sėkmė jus aplankys“, – šiltų žodžių kolektyvui negailėjo ligoninės vadovas Darius Steponkus.

Prisimindamas pirmuosius Nefrologijos skyriaus žingsnius tuometinis skyriaus vadovas Kazys Macius sako, kad tai, kas buvo anksčiau ir dabar – nepalyginami dalykai.

„Kai vyko naujo D korpuso statybos, mes svajodavome, kad būtų gera jame gauti patalpas. Nors urologai mus priėmė, bet dirbome susispaudę, gydytojų kabinetas buvo mažytis ir įranga nebuvo tokia moderni, kaip dabar: hemodializės apartai buvo „labdariniai“, be valymo įrengimų, koncentratas buvo gaminamas vietoje. Hemodializė ir nefrologija praėjo sunkų etapą. Labai dėkoju administracijai, ligoninės vadovui už įžvalgas šito skyriaus tikslingumo, už supratimą, už tolimesnes perspektyvas, paramą ir pagalbą kolektyvui. Tikiu, kad viskas dabar įsibėgės dideliu greičiu ir linkiu tobulinti ne tik praktinę veiklą, bet ir vystyti mokslinę sritį“, sakė Nefrologijos skyriaus gydytojas, buvęs skyriaus vadovas Kazys Macius.

„Kaip juokavo direktoriaus pavaduotojas Zigmas Juzumas, labiau invazinio skyriaus, kaip Nefrologijos, mūsų ligoninėje nėra. Įsikėlėme į naujas patalpas, turime Hemodializės skyrių Daukanto gatvėje, taip pat Skuodo filiale, konsultuojame Konsultacinėse poliklinikose Taikos pr. ir H. Manto gatvėje. Ir mes nesustosime, stengsime plėstis ir kurtis, kad gyventojams mūsų paslaugos būtų kuo labiau prieinamos“, – džiaugėsi Vidaus medicininio audito skyriaus vadovė, gydytoja nefrologė Salvinija Misikonienė.

„Aš linkiu kolektyvui, kad pacientai visada gautų visą pagalbą, sulauktų šiltų žodžių ir tikiu, kad čia bus užtikrinta aukščiausio lygio slaugos paslauga. Linkiu jums sėkmės“, – sveikindama kolektyvą linkėjo direktoriaus pavaduotoja slaugai Andželika Zavacikienė.
Naujomis patalpomis džiaugėsi ir Nefrologijos skyriaus vedėjas Arvydas Dargevičius.

„Taip, mes negalėjome normaliai vystytis, nes buvome viename skyriuje kartu su urologais, neturėjome savo slaugytojų, neturėjome savo komandos. Dabar turėsime ir tai mums yra labai svarbu, nes mūsų skyriaus slaugytojų darbas truputį skiriasi, slauga specifinė ir tikiu, kad dabar laivas galės plaukti laisvai. Bus ne tik geresnė slauga, bet ir turėsime grįžtamąjį ryšį su komanda. Naujame skyriuje turime visas sąlygas, visas galimybes vystyti darbinę kultūrą ir teikti kokybiškas paslaugas. Skyriuje yra hemodializės palata, nebereikės vežti pacientų per lauką“, – džiaugsmu ir viltimi dalinosi Nefrologijos skyriaus vadovas Arvydas Dargevičius.

„Surinkome puikią slaugytojų komandą – dalis slaugytojų atėjo iš Plastinės rekonstrukcijos skyriaus, dalis – iš Tuberkuliozės bei Psichiatrijos filialų, dalis atėjo naujų merginų, taip pat puiki pagalbinių darbuotojų komanda. Tikiu, kad mums pavyks, kad savo sąžiningu, atsakingu darbu pelnysime pacientų meilę ir pagarbą“, – sakė Nefrologijos skyriaus vyr. slaugytoja Ieva Markauskienė.

Respublikinė klaipėdos ligoninė

Pašventinęs naujas Nefrologijos skyriaus patalpas Klaipėdos Kristaus karaliaus bažnyčios kunigas Virgilijus Poškus, prašė Dievo palaimos, kad graži pradžia dar labiau išsiskleistų ir kad tikrovė pranoktų svajones. Kunigas kolektyvui linkėjo džiaugsmo, drąsos ir dėkingos širdies, ir kad kaimynai ne pavydėtų, o su džiaugsmu džiaugtųsi skyriaus džiaugsmu.

 

Ikona, uždaryti