Grįžti į naujienas

Ministerija iš Klaipėdos norėjo paimti turimas COVID vakcinas ir atiduoti Vilniui su Kaunu, bet uostamiestis nepasidavė

#Sveikata
Ministerija iš Klaipėdos norėjo paimti turimas COVID vakcinas ir atiduoti Vilniui su Kaunu, bet uostamiestis nepasidavė
Data
Autorius
Kategorija
Sveikata
Žymos
COVID – 19 | KLAIPĖDA | KARANTINAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie siekį orgaizuoti greitesnę imunizaciją ir efektyvesnį vakcinų naudojimą, todėl jau šiandien iš 4 šalies savivaldybių pradėjo 2900 vakcinų dozių paėmimą ir jų pervežimą į Kauno ir Vilniaus vakcinavimo centrus – atitinkamai 2500 ir 400 vakcinų.

Į šių "donorių" savivaldybių sąrašą buvo patekusi ir Klaipėdos savivaldybė, kuri pasak Ministerijos, iki šiol skiepijosi gana pasyviai, todėl turi perduoti turimas vakcinas Kaunui ir Vilniui.

Klaipėdos miesto savivaldybė nesutiko perduoti turimų vakcinų, patikinusi Ministeriją, kad per artimiausias dvi dienas vykdo skiepijimo akciją ir planuoja panaudoti turimus vakcinų likučius.

Į Kauno miesto polikliniką bus pristatoma 2500 vakcinos dozių: 1500 vakcinų iš Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, po 500 vakcinų – iš Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visagino pirminės sveikatos priežiūros centro. Iš Šalčininkų pirminės sveikatos priežiūros centro paimama 400 ir bus pristatyta į Centro polikliniką Vilniuje.

 

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, vakcinos perskirstomos savivaldybėms ne tik pagal gyventojų skaičių, bet ir atsižvelgiant į skiepijimo tempus. Tai reiškia, kad savivaldybės, kurios greičiau skiepija gyventojus, gaus daugiau vakcinų. Esant poreikiui, joms taip gali būti perskirstomos vakcinos iš tų savivaldybių, kuriose dėl lėtesnio skiepijimo susikaupia vakcinų likučiai.