Jauni specialistai renkasi Klaipėdos universiteto ligoninę

Jauni specialistai renkasi Klaipėdos universiteto ligoninę
AA

Klaipėdos universiteto ligoninės medikų komandą papildė gausus būrys kolegų. Vien vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje įstaigoje pradėjo dirbti daugiau nei dvidešimt jaunųjų specialistų. Pasak jų, pasirinkimą profesinį kelią pradėti vienoje didžiausių šalies gydymo įstaigų lėmė tiek ligoninės, tiek ir medikų geros profesinės perspektyvos – galimybė tobulėti, augti, keistis ir teikti aukščiausio lygio paslaugas Vakarų Lietuvos gyventojams.

Prie ligoninės medikų komandos neseniai prisijungė trys anesteziologai-reanimatologai, trys medicinos gydytojai, du kardiologai, du otorinolaringologai, oftalmologė, pulmonologė, neurologė, nefrologė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja bei būrys bendrosios praktikos slaugytojų.

Dar keturi medikai, pacientams jau puikiai pažįstami, nes pastaruosius metus, atlikdami rezidentūrą, dirbo Klaipėdos universiteto ligoninės padaliniuose. Baigę mokslus trys kvalifkuoti vidaus ligų gydytojai ir onkologė chemoterapeutė liko prisijungė prie ligoninės medikų komandos.

„Klaipėdos universiteto ligoninėje yra sudarytos sąlygos dirbti naudojantis pažangiausia įranga bei technologijomis, galime semtis patirties iš patyrusių savo sričių profesionalų. Reikšmingas ir įstaigos daugiaprofiliškumas, galimybė turėti prieigą prie visų naujausių tyrimų, intervencijų bei susidurti su įvairių būklių pacientais. Ne mažiau svarbus ir bendras organizacijos mikroklimatas bei draugiškas kolektyvas, teigiami atsiliepimai iš kitų kolegų. Klaipėdos universiteto ligoninė atliepia jauno specialisto poreikius bei lūkesčius. Tikime įstaigos ateities perspektyvomis bei  siekiame save realizuoti būtent šioje ligoninėje”, – kalbėdami, kodėl pasirinko šią įstaigą, sakė jaunieji specialistai.

Klaipėdos universiteto ligoninės l.e.p. generalinis direktorius prof. dr. Jonas Sąlyga džiaugiasi pagausėjusia medikų komanda ir mano, kad jaunystės ir patirties sinergija yra vienas geriausių variklių.

„Ligoninėje dirba profesionalai, sukaupę daug patirties, kuria noriai dalijasi su pradedančiaisiais. Jaunieji kolegos atvyksta pilni energijos, išmanantys naujausias technologijas, žinantys paskutines medicinos tendencijas, turintys didžiulį naujausios teorijos bagažą. Lietuvos universitetai paruošia tikrai puikius sveikatos priežiūros specialistus. Džiaugiamės ir vertiname kiekvieną naująjį kolegą ir stengiamės sudaryti kuo geresnes darbo sąlygas. Jaunieji specialistai rašys mūsų ligoninės ateities istoriją“, – sakė J.Sąlyga.

Nuo šių metų sausio įsteigus Klaipėdos universiteto ligoninę ir sujungus tris gydymo įstaigas – Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines – paaiškėjo, kad įstaigai trūksta per 100 gydytojų.

Nuo sausio čia jau įdarbinti 34 gydytojai, tačiau jų stygius vis dar jaučiamas.

Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės filialo „Klaipėdos ligoninė“ l.e.p. direktoriaus prof. dr. Sauliaus Raugelės, ligoninė laukia ir į komandą kviečia prisijungti beveik visų specialybių gydytojus.

„Galime užtikrinti darbo vietą bet kuriam specialistui. Labiausiai trūksta ir aktyviai ieškome radiologų, anesteziologų-reanimatologų, dirbsiančių Intensyvios terapijos skyriuose, skubiosios medicinos gydytojų, vidaus ligų gydytojų, dirbsiančių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje. Naujus kolegas branginame ir suteikiame tobulėjimo galimybes. Skatiname darbuotojų saviraišką, puoselėjame akademinę dvasią: ligoninės ryšys su universitetu duoda erdvės darbui ir mokslui. Kviečiame prisijungti gydytojus, slaugytojus į mūsų komandą ir kartu žengti tobulėjimo, pozityvių pokyčių ir atsinaujinimo keliu“, – sakė S. Raugelė.

Klaipėdos universiteto ligoninėje dirba per 3 tūkst. darbuotojų. Tai trečia pagal darbuotojų skaičių ligoninė Lietuvoje, po Kauno klinikų ir Vilniaus Santaros klinikų. Įstaiga turi beveik 1800 įvairios paskirties gydymui skirtų lovų. Ligoninėje teikiamos stacionarinės, ambulatorinės ir reabilitacinės paslaugos. Įstaigos padaliniai veikia Klaipėdoje, Palangoje ir Švėkšnoje (Šilutės r.).