Grįžti

#Sveikata

Bį Klaipėdos paplūdimiai: "Smiltynės paplūdimiuose maudytis galima"

Bį Klaipėdos paplūdimiai: "Smiltynės paplūdimiuose maudytis galima"
Data
2020-06-29
Autorius
Monika Montvilė

Praėjusį penktadienį Bį Klaipėdos paplūdimiai gavę vandens kokybės tyrimų rezultatus (ėmimo data birželio 19 diena) turėjo uždrausti maudymąsi Smiltynės paplūdimiuose. Tuo metu šių paplūdimių vanduo neatitiko higienos normų reikalavimų. Tačiau šiandien pasklebta, jog po papildomo tyrimo (ėmimo data birželio 26 diena) draudimas pašalintas ir šiuo metu visi Klaipėdos paplūdimiai atitinka kokybės normas.

"Puikios naujienos! Smiltynės paplūdimiuose maudytis galima! Gauti 2020 m. birželio 26 d. Smiltynės vandens tyrimų rezultatai - geri!",- pranešime rašė Bį Klaipėdos paplūdimiai.

Šiandien taip pat ir Neringos savivaldybė suskubo viešinti pranešimą apie savo paplūdimių švarą, tiesa remdamiesi birželio 23 dieną imtų eminių tyrimų rezultatais.

"Naujausi Neringos savivaldybės paplūdimių maudyklų laboratoriniai tyrimai skelbia, kad Baltijos jūros vanduo yra švarus ir atitinka Lietuvos higienos normos  HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimus. Baltijos jūros vandens pavyzdžiai buvo atrinkti birželio 23-ąją Nidos, Juodkrantės, Preilos ir Pervalkos paplūdimiuose. Tirtas ir šių paplūdimių smėlis – kirminų kiaušinėlių ir jų lervų nenustatyta" , - rašoma pranešime.