Trečiasis U20 rinktinės išbandymas – dvikova su Slovėnija

AA

Antradienio vakarą nuo 18 val. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Europos merginų U20 čempionate rungtyniaujanti mūsų šalies rinktinė stos į dvikovą su bendraamžėmis iš Slovėnijos.

Po nesėkmių, patirtų savaitgalį prieš Latvijos ir Prancūzijos rinktines, pergalė antradienį Viliaus Stanišausko treniruojamai ekipai leistų išvengti ne tik paskutinės vietos grupėje, bet ir susitikimo aštuntfinalyje su galingą žaidimą čempionate demonstruojančiomis ispanėmis.

„Mūsų žaidimo kreivė, kaip bebūtų, nors ir pralaimėjome dvejas rungtynes, kažkiek auga, lyginant su tuo, ką matėme draugiškose rungtynėse. Tikiu, kad rytoj parodysime tą žaidimą, kurį ir galime žaisti, visos žaidėjos įeis į rungtynes taip, kaip jos gali žaisti. Tikimės gero rezultato. Ne paslaptis, kad žaidžiame dėl trečios vietos grupėje, norime aštuntfinalyje išvengti ispanių.

Turime tikrai neblogą motyvaciją, buvome motyvuoti ir pirmose dvejose rungtynėse, bet nutiko taip, kaip nutiko. Bet nenuleidžiame galvų, turime rodyti charakterį, kurį tikiu ir parodysime. Tikiuosi, kad mus gausiai palaikys žiūrovai, kas mums pridės jėgų“, – kalbėjo V.Stanišauskas.

Treneriui pritarė ir komandos aukštaūgė bei kapitonė Gerda Raulušaitytė, kalbėjusi apie tai, kokios svarbos susitikimas lietuvių laukia.

„Nuotraukos geros, aišku, šiek tiek liūdna dėl pirmų pralaimėtų rungtynių. Tikrai nenuleidžiame galvų. Dabar turėsime „mirk ar gyvenk“ rungtynes. Tikrai labai svarbu laimėti. Pailsėjome, turėjome laisvą dieną ir tikiuosi gerai sukovosime“, – kalbėjo komandos kapitonė G.Raulušaitytė.

Rungtynės tarp Lietuvos ir Slovėnijos 20-mečių merginų rinktinių vyks antradienį nuo 18 val. Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Dvikova bus tiesiogiai transliuojama FIBA „Youtube“ kanale. Prieš susitikimą ir po jo LTU Basketball „Youtube“ kanale bus tiesiogiai transliuojama čempionato studija.

Rungtynėse lietuvės ir slovėnės kovos dėl 3-ios vietos A grupėje. Pralaimėjusi komanda liktų ketvirta grupėje ir aštuntfinalyje turėtų stoti į kovą su čempionate Lietuvoje dominuojančia Ispanijos rinktine.

Slovėnijos rinktinė pirmą čempionato dieną kovojo su prancūzėmis. Trečiojo kėlinio pabaigoje atsilikusios tik 3 taškų skirtumu (39:42), vėliau slovėnės nebesustabdė oponenčių ir patyrė skaudžią nesėkmę – 49:70.

Sekmadienį Ernesto Novako auklėtinės rimtai kabinosi į pirmąją pergalę susitikime su Latvijos rinktine. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje Slovėnija pirmavo – 58:55. Latvės išlygino rezultatą (60:60) ir paskutinę dvikovos minutę sėkmingai provokavo slovėnių pražangas. 6 baudų metimus realizavusi Latvija išrašė Slovėnijai antrąjį pralaimėjimą čempionate – 60:66.

Po dviejų sužaistų rungtynių Slovėnijos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniauja gynėja Lea Bartelme, vidutiniškai renkanti po 11,5 taško ir 12,5 naudingumo balo. Po 9 taškus pelno aukštaūgė Ajsa Sivka ir atakuojanti gynėja Mia Zeks.

Po dviejų sužaistų rungtynių slovėnės yra mažiausiai kamuolių nusigriebianti čempionato komanda (lietuvės – 10-os). Gynyboje neatkovoti kamuoliai paskutinę rungtynių su Latvija minutę neleido slovėnėms pakovoti dėl pergalės.

Slovėnijos rinktinėje rungtyniauja šešios merginos, kurios praėjusių metų vasarą netikėtai iškovojo aukso medalius Europos U18 čempionate. Finale slovėnės po dramatiškos kovos įveikė prancūzes – 63:61. Čempionato MVP buvo pripažinta aukštaūgė Ajsa Sivka, praėjusiais metais žaidusi ir Europos moterų krepšinio čempionate.

Įdomu tai, kad mūsų rinktinėje žaidžia 8 krepšininkės, laimėjusios 2022 m. Europos 18-mečių čempionatą.

Lietuvos varžovių gretose žaidžia 5 krepšininkės, gimusios 2004 m. Šešios žaidėjos gimė 2005-aisiais, o jauniausioji komandos gretose – Tjasa Turnsek – gimė 2007 m.

Europos U20 čempionatų istorijoje Slovėnijos rinktinės yra iškovojusios vieną medalį. 2017 m. šios šalies 20-metės krepšininkės finale nusileido ispanėms ir iškovojo sidabrą.