Savoje aikštelėje - nesudėtinga "Dragūno" pergalė

AA

Klaipėdos "Dragūnas" šeštadienį Lietuvos rankinio čempionate įsirašė dar vieną pergalę. Namuose rezultatu 40:28 (16:11) nugalėta į čempionatą sugrįžusi Panevėžio "SC-RSSG-Grifo" ekipa.

Pirmame kėlinyje "Dragūnas" iškart ėmė krautis persvarą ir kėliniui įpusėjus pirmavo 8 įvarčiais - 11:3. Antroje kėlinio pusėje panevėžiečiai ėmė tiestis ir vytis aikštelės šeimininkus. Iki pertraukos "Grifas" sumažino atsilikimą iki 5 įvarčių - 16:11.

Antroje rungtynių pusėje dalį kėlinio abi komandos žaidė banguotai, tačiau palengva "Dragūnas" didino savo atotrūkį - 19:13, 24:14, 27:17. Kėliniui įpusėjus "Dragūnas" sužaidė atkarpą 5:0 ir dar labiau atsiplėšė - 32:17.

Paskutinėmis minutėmis Panevėžio rankininkai dar bandė kibti į atlapus "Dragūnui", tačiau klaipėdiečiai išlaikė dviženklę persvarą, o pergalę įtvirtino paskutinėmis sekundėmis 40-ąjį įvartį įmetęs komandos kapitonas Arvydas Bučius.

"Dragūnui" 8 įvarčius įmetė Mykolas Lapiniauskas, po 5 įmetė Gabrielius Virbauskas ir Tomas Valentukevičius (1 iš 7 m), po 4 - Arvydas Bučius ir Orestas Biknius, po 3 pridėjo Laurynas Simonavičius ir Gytis Šmantauskas, po 2 - Rokas Palskys (1 iš 7 m), Edvinas Aidukonis ir Tomas Drakšas, po 1 - Deividas Virbauskas ir Benas Butkus.

"Grifo" gretose rezultatyviausi buvo po 6 įvarčius įmetę Erikas Vilkoicis ir Mindaugas Barzdenis, 4 pridėjo Žilvinas Maslauskas, po 3 pelnė Amandas Šarkanas, Gabrielius Čekanauskas ir Evaldas Vėta, 2 įmetė Eligijus Leveika, 1 - Egidijus Narakas.

"Tai, kad sugrįžome į lygą, yra sveikintinas dalykas ir Panevėžio miestui, ir lygai. Manau, gėdos lygai tikrai nedarome. Pirmosios rungtynės su "Dragūnu", galima sakyti, rezultatas neblogas. Išleidau pasibandyti jaunimą ir, galima sakyti, tai buvo mums rimta treniruotė prieš laukiantį rungtynių ciklą, kai žaisime su Utenos, Šiaulių ir kitomis komandomis.

Gana stipriai stringame puolime, pirmame kėlinyje per penkiolika minučių įmetėme du ar tris įvarčius, tai viską pasako, yra ir nesusižaidimas. Mums tai išvis pirmos rungtynės po karantino, puikiai suprantu, kad dar daug ko trūksta. Manau, įsivažiuosime.

Šiemet laimėjome jaunimo čempionų titulus, taigi, komandoje yra perspektyvaus jaunimo, šiandien juos išbandžiau ir gana netradicinėse pozicijose.  Prieš tokį varžovą kaip "Dragūnas" galima daug ką išbandyti. "Dragūniečius" sveikinu, tai graži pergalė", - po rungtynių kalbėjo Panevėžio komandos treneris Mindaugas Vėta.

Klaipėdos "Dragūno" vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigė, kad šiandien, deja, buvo daugiau neigiamų dalykų.

"Tai reiškia, kad turime daug dirbti. Vienokių problemų turime su jaunesniais žaidėjais, kitokių - su vyresniais žaidėjais, kurie galbūt neišpildo to, ką būname susikūrę. Tai darbiniai dalykai. Reikia dirbti ir judėti tolyn. Labai geras dalykas, kad į aikštelę sugrįžo Gytis Šmantauskas, o antras geras dalykas yra pergalė", - sakė A. Juškėnas.

Kitą savaitgalį Klaipėdoje buvo suplanuotos dvejos Baltijos rankinio lygos rungtynės. Tačiau situacijai keičiantis dėl koronaviruso, pirmadienį vyks lygos vadovų pasitarimas, kuriame bus sprendžiama, ar rungtynės vyks. Jei bus leista vykdyti rungtynes, į Klaipėdą turėtų atvykti dvi Estijos komandos iš Kehros ir Viljandžio miestų.