Revanšą prieš Dončičių pasiekę lietuviai žais kaimynų derbį

AA

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato kovoje dėl 5-8 vietų 100:84 nugalėjo Slovėniją. Jonas Valančiūnas surinko 24 taškus ir 12 atkovotų kamuolių, Luka Dončičius – 29 taškus. Šeštadienį lietuviai dėl 5 vietos kovos su Latvija.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate kovos dėl 5 vietos. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Maniloje 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21) nugalėjo Slovėniją.

Lietuviai turnyrą užbaigs šeštadienį, kai nuo 15.30 val. susitiks su Latvija. Mūsų kaimynai ketvirtadienį 87:82 įveikė Italiją, kuri su slovėnais išsiaiškins dėl 7 vietos.

Lietuvos komanda su Latvija susidūrė pasirengimo cikle, kai Taivane vykusiose draugiškose rungtynėse pasiekė pergalę 93:69.

Lietuviams pavyko atsikeršyti Slovėnijai už du skaudžius pralaimėjimus paeiliui. 2021 m. Lietuva nusileido slovėnams olimpinio atrankos turnyro finale, o 2022 m. pralaimėjo Europos čempionato grupės etape.

Pastarąjį kartą lietuviai oficialiose rungtynėse nugalėjo slovėnus dar 2014 m. pasaulio čempionate.

Slovėnijos neišgelbėjo ir stebinančiai ilgai žaidęs Luka Dončičius. Dalaso „Mavericks“ lyderis per 37 minutes pasižymėjo 29 taškais (3/8 dvit., 4/13 trit., 11/16 baudų), 6 atkovotais kamuoliais, 2 rezultatyviais perdavimais ir 17 naudingumo balų.

Lietuvos gretose dominavo Jonas Valančiūnas, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 24 taškai (8/14 dvit., 0/1 trit., 8/8 baudų), 12 atkovotų kamuolių ir 29 naudingumo balai.

Retas statistiko eilutes užfiksavo Vaidas Kariniauskas, kuris per 17 minučių taškų nepelnė (0/1 dvit.), bet išdalino net 10 rezultatyvių perdavimų.

Pasaulio čempionatų istorijoje yra buvęs vos vienas kitas žaidėjas, kuris išdalinęs 10 rezultatyvių perdavimų liko be taškų. 1994 m. tai padarė argentinietis Marcelo Milanesio.

Be to, Kariniauskas tapo pirmuoju pasaulio čempionato krepšininku nuo 1994 m., kuris rungtyniavo mažiau nei 20 minučių, bet atliko bent 10 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvos rinktinė atsiliekančiųjų vaidmenyje buvo iki 3 rungtynių minutės (9:10), bet po to nutolo nuo varžovų. Jau po pirmojo kėlinio mūsiškiai turėjo dviženklį pranašumą (33:21).

Gerai slovėnų gynybą gliaudę Maksvyčio auklėtiniai toliau rinko taškus, o Slovėnija nerado atsakymų Valančiūnui. Tai leido į ilgąją pertrauką išeiti su užtikrinta persvara (53:43).

Po pertraukos prabilo Mike'as Tobey, o slovėnai kėsinosi perimti iniciatyvą (55:57). Vis tik iki trečiojo kėlinio pabaigos lietuviams pavyko atgauti dviženklį pranašumą (75:63), o perkopus 20 taškų atotrūkį (86:65) uždaryti rungtynes.

Slovėnijos rinktinė trečiame iš eilės pasaulio čempionato mače praleido lygiai šimtą taškų. Antrajame etape tiek jiems suvertė Vokietija, ketvirtfinalyje – Kanada.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 24 (8/14 dvit., 8/8 baud., 12 atk. kam., 29 naud.), Ignas Brazdeikis 15 (3/4 trit., 4 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas (4/4 trit., 3 per. kam.) ir Deividas Sirvydis (4/5 dvit., 2/6 trit.) po 14, Tomas Dimša 9 (3/5 trit.), Rokas Jokubaitis (4/7 dvit., 8 rez. perd.) ir Margiris Normantas (2/4 trit., 4 rez. perd.) po 8.

Slovėnija: Luka Dončičius 29 (3/8 dvit., 4/13 trit., 11/16 baud., 6 atk. kam., 3 per. kam., 5 kld.), Aleksejus Nikoličius 14 (2/4 trit.), Mike'as Tobey 13 (3/5 trit., 9 atk. kam.), Zoranas Dragičius 12 (4/9 trit.).