„Neptūnas“ kaimynų nepagailėjo

AA

Dar vienas vakaras LFF Topsport I lygos rungtynėse, kuriame Klaipėdos „Neptūnas“ smaginosi ir nugalėjo pelnytai bei užtikrintai. Keturioliktas turas ir artimiausia išvyka į Gargždus pakerėjo įvarčių gausa. Klaipėdiečiai be didesnio vargo rezultatu 6:0 (2:0) palaužė Gargždų „Bangos B“ ekipą.

Tiesa, pergalės džiaugsmą apkartino žaidėjų traumos. Komanda rungtynes baigė net be dviejų svarbių startinės sudėties žaidėjų – M. Rusio ir šio sezono gynybos ramščio – ukrainiečio D. Bondar.  Jiems rungtynės baigėsi ligoninės priimamajame. Traumos rimtumai tikslinami ir artimiausiu metu bus žinoma kiek „Neptūnui“ teks verstis be svarbių komandos žaidėjų. Prisiminkime penktadienio pergalę Gargžduose.

Gargždų „Banga B“ 0-6  Klaipėdos „Neptūnas“

Įvarčiai : 9 min. D.Ilevbare, 13 min. M.Rusys, 49 min. D.Zubauskas, 72 min. D.Ilevbare, 75 min. D.Ilvebare, 83 min. D.Ilevbare

Įspėjimai: 32 min. E.Kirjanov, 43 min. P.Kasperavičius

Teisėjas : Rasa Grigonė (Šiauliai)

2024.06.21 19:00 Gargždų miesto dirbtinės dangos stadionas Topsport 1 lygos rungtynės 14 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius : 250

„Neptūnas“ : 71.P.Petkevičius (GK), 2.D.Bondar, 7.B.Goupy, 4.N.Vyzdryk, 6.H.Diawara, 9.M.Rusys, 11.D.Zubauskas, 13.T.Jonušas, 29.D.Jurgelevičius, 34.A.Kurakinas, 98.D.Ilevbare

Atsarginiai : 89.D.Komža (GK), 5.M.Velyvis, 19.L.Barsteika, 24.A.Razvadauskas, 78.J.Kasparavičius, 94.I.Paulius, 99.A.Gečas, 10.O.Dovhyi, 33.A.Ankudinovas

Vyriausiasis treneris : Valdas Trakys

„Banga B“ : 12.L.Grinkevičius (GK), 11.E.Smulkys, 14.E.Kirjanov, 20.K.Toleikis, 21.K.Pliuškys, 57.M.Ambrazaitis, 80.B.Juška, 81.S.Praleika, 86.P.Kasperavičius, 87.N.Šimkus, 88.A.Balasanov

Atsarginiai: 54.N.Urbonas (GK), 25.M.Skruibys, 27.A.Strakšys, 28.D.Lukas, 29.J.Grikšas, 35.M.Bertašius, 43.A.Statkus, 45.R.Laugalys, 53.J.Juozapavičius

Vyriausiasis treneris : Tarlazis Vieira Dos Santos Armando

Klaipėdiečiai Gargžduose nieko nelaukdami nuo pirmųjų minučių pasiūlė varžovams labai aukštą rungtynių tempą ir žaidimas sukosi aplink „Bangos B“ vartus. Jau pirmoje atakoje rezultatas galėjo pasikeisti, bet varžovus išgelbėjo fortūna. Po rungtynių komandos strategas V. Trakys kalbėjo, kad komanda puikiai supranta šių rungtynių reikšmę ir jų motyvuoti, bei papildomai užvedinėti, tikrai nereikia, nesvarbu prieš ką žaisi – trijų taškų vertė ir svarba išlieka ta pati. Tai akivaizdžiai matėsi aikštėje. Komanda visų rungtynių metu buvo kovinėje parengtyje. Tai puikiai iliustravo ir pirmasis šių rungtynių įvartis – kritęs jau 9 -ąją minutę. Po klaipėdiečių pakelto kampinio kamuolį iškumščiavus „Bangos B“ ekipos vartininkui L. Grinkevičiui pirmasis prie jo suskubo – D.Ilevbare ir stipriu užtikrintu smūgiu išvedė „Neptūną“ į priekį – 1:0. Gausaus palaikymo vedimi klaipėdiečiai sustoti neketino ir jau po keturių minučių - M. Rusys įsibegėjęs link varžovų vartų užtaisė dar vieną smūgį, kuris vartininkui buvo tiesiog neatremiamas. 2:0 ir jau pačioje rungtynių pradžioje varžovai siunčiami į nokdauną. Per pirmąją rungtynių dalį varžovai nieko rimtesnio taip ir nesukūrė, nes tvirtai rungtynių vadžias laikę mėlynai balti net neleido suabejoti, kas šiose rungtynėse yra favoritas. Pirmasis kėlinys baigiasi negražia nata – komandos daktarų pagalba iš aikštės palydimas antrojo įvarčio autorius – M. Rusys. Jį aikštėje keičia A. Ankudinovas.

Po pertraukos aikštėje vaizdas nesikeitė. „Neptūnas“ sustoti pusiaukelėje net negalvojo. Iš pradžių D. Zubausko smūgis praskriejo šalia virpsto, o sekančioje atakoje po kampinio galva tas pats Darius jau nuginklavo varžovų vartininką ir ekipos persvarą pavertė dar saugesne. Šiek tiek varžovams atsikvėpti leidę klaipėdiečiai pradėjo smagintis likus maždaug dvidešimt minučių iki rungtynių pabaigos. D. Ilevbare tapo tikru demonu varžovų gynėjams, kurie turėtų atsiminti jį ilgam. 72 – ąją minutę grubiai suklydus varžovams Danielis pelnė komandos ketvirtą, o savo antąjį įvartį. Dar po trijų minučių savo sąskaitoje jis jau turėjo „hatricką“. Smagu už Danielį, darbštus vaikinas ir sezono pradžioje skriejusios kritikos strėlės – nebuvo pagrįstos. Kaip ir kalbėjo komandos vyriausiasis treneris V. Trakys, tai žaidėjas, kurio nauda komandoje matuojama ne vien pelnomais įvarčiais. Tad D. Ilevbare penktadienio vakarą norėjo parodyti visą turimą savo arsenalą.

Rungtynes „Neptūnas“ užbaigė galingai ir 83 -ąją minutę varžovai traukė jau šeštą kamuolį iš savo vartų. Pasižymėjo vakaro herojus – D. Ilevbare. Jis Gargždų miesto stadione penktadienio vakarą užfiksavo futbole vadinamajį – „Pokerį“. Reikėtų gerokai pavartyti komandos metraščius ir prisiminti,  kada dar buvo įvykęs toks „Neptūno“ žaidėjo pasirodymas aikštėje, kuomet vieno žaidėjo pelnomi net keturi įvarčiai. Palikime tai statistikos departamentui. Klaipėdiečiai iškovojo dar vieną pergalę ir kitą savaitę Vilniuje LFF stadione pirmąjį čempionato ratą turi puikias galimybes baigti turnyrinės lentelės viršūnėje. Rungtynės su Vilniaus „Riteriais“. Dar kartą AČIŪ visiems sirgaliams nepatingėjusiems atvykti palaikyti komandos Gargžduose. Jūsų palaikymas buvo nuostabus ir komandos žaidėjai jautėsi lyg rungtynės būtų namuose, o ne išvykoje.