„Neptūnas“ įspūdingoje dviejų pratęsimų dramoje patiesė be 5 žaidėjų likusį „Žalgirį“

AA

Klaipėdos „Neptūnas“ (14-12) tęsia įspūdingą žygį ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pergalių seriją pratęsė iki 8 iš eilės. Klaipėdiečiai įspūdingoje dviejų pratęsimų dramoje namuose 114:112 (19:19, 19:21, 23:11, 26:36, 14:14, 13:11) palaužė Kauno „Žalgirį“ (22-3), kuriam tai buvo pirmoji nesėkmė po 14 laimėtų mačų paeiliui.

Prieš šį susitikimą tiek Georgios Vovoras, tiek Andrea Trinchieri LKL buvo nesuklupę nė karto. Graiko serija prasitęsė iki 8, o italo nutrūko ties 11 rungtynių.

Po šios pergalės uostamiesčio ekipa sugrįžo į penktąją turnyrinės lentelės vietą, aplenkdama Panevėžio „7bet-Lietkabelį“. „Žalgiris“ toliau užtikrintai pirmauja. LKL turnyrinę lentelę galite rasti paspaudus čia

Klaipėdiečiai taip pat laimėjo tarpusavio seriją prieš kauniečius 2-1. Pirmąjį mačą Kaune vadovaujant Mindaugui Braziui Klaipėdos klubas laimėjo 88:76, antrąjį namuose vadovaujant Vidui Ginevičiui pralaimėjo 75:95.

Likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Žalgiris“ dar atsilikinėjo 68:77, tačiau spurtavo 12:2 ir persvėrė rezultatą (80:79) bei likus 39 sek. buvo geroje pozicijoje (85:81). Visgi Žygimantas Janavičius po minutės pertraukėlės smeigė tritaškį, Edgaras Ulanovas sumetė baudas, o Mindaugas Girdžiūnas tritaškiu pasiuntė rungtynes į pratęsimą.

Atkakliai besiklosčiusiame pratęsime abi komandos neteko savo lyderių. Keenanas Evansas, Rolands Šmits ir Ąžuolas Tubelis susitikimus anksčiau laiko baigė dėl asmeninių pražangų.

5 papildomų minučių neužteko, po jų rezultatas buvo lygus ir komandos kėlėsi į antrą pratęsimą.

Jį 6 taškais pradėjo Edmondas Sumneris (107:104), tačiau užsidirbęs techninę pražangą bei prasižengęs puolime taip pat išsibaudavo, o prie jo netrukus prisijungė ir Dovydas Giedraitis bei Laurynas Birutis.

Taškas į tašką vykusioje dvikovoje paskutinį žodį tarė pražangą likus 9 sek. išprovokavęs Girdžiūnas. Veterano ranka nedrebėjo, o Luko Lekavičiaus mėginimas išplėšti pergalę baigėsi netiksliu tritaškiu. „Švyturio“ arenoje susirinkę sirgaliai pasinėrė į euforiją.

Susitikimo dėl pražangų iš viso nebaigė penki žalgiriečiai – Evansas, Šmits, Sumneris, Giedraitis ir Birutis bei vienas neptūnietis – Tubelis.

Herojumi tapęs Girdžiūnas per 38 minutes pelnė 28 taškus (2/4 dvit, 4/8 trit., 12/12 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 38 naudingumo balus.

Tai – rezultatyviausios ir naudingiausios gynėjo sezono rungtynės.

Įspūdingą dvigubą dublį surinko Žygimantas Janavičius. 35-erių įžaidėjo sąskaitoje per 39 minutes buvo 22 taškai (5/11 dvit., 1/4 trit., 9/10 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų, 6 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, 4 klaidos bei 29 naudingumo balai.

14 rezultatyvių perdavimų prieš keturias dienas išdalijęs Janavičius taip pat pasiekė sezono asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus.

Dvigubu dubliu pasižymėjo ir Tubelis, kuris per 31 minutę surinko 16 taškų (4/8 dvit., 2/4 trit., 2/5 baud.), 10 atkovotų ir 1 perimtą kamuolį, 4 klaidas bei 14 naudingumo balų.

Kauniečius tempti mėgino geriausią LKL mačą karjeroje sužaidęs Evansas. Amerikiečio sąskaitoje per 27 minutes buvo 26 taškai (4/9 dvit., 3/7 trit., 9/12 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 25 naudingumo balai.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 28 (4/8 trit., 12/12 baud., 5 rez. perd., 38 naud.), Žygimantas Janavičius 22 (5/11 dvit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 11 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld., 29 naud.), Tommy Rutherfordas 17 (6/7 dvit., 5/5 baud.), Ąžuolas Tubelis 16 (4/8 dvit., 2/4 trit., 10 atk. kam., 4 kld.), Deividas Gailius 13 (2/8 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.), Martynas Pacevičius 7 (3/8 dvit., 7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 26 (4/9 dvit., 3/7 trit., 9/12 baud., 6 rez. perd., 25 naud.), Edmondas Sumneris 21 (5/9 dvit., 1/7 trit., 8/8 baud.), Laurynas Birutis 15 (7/8 dvit.), Edgaras Ulanovas 14 (2/3 trit.), Rolands Šmits (5/5 baud.) ir Brady Manekas (3/4 trit.) po 11, Lukas Lekavičius 9 (2/7 trit., 4 rez. perd.).