Klaipėdietės Baltijos moterų čempionate iškovojo pirmąją pergalę

AA

Trečiajame kėlinyje užsikūrusi Savannah Plentovich atvedė Klaipėdos „Neptūną“ į pirmąją pergalę Baltijos moterų čempionate. Klaipėdietės įveikė Rygos „BJBS“ ekipą rezultatu 80:43 (19:11, 16:14, 26:7, 19:11).

Kiek sėkmingiau rungtynes pradėjo viešnios iš Latvijos. Pastarosios naudojosi tuo, jog Klaipėdos komandai fatališkai nekrito tolimi metimai. Rygos „BJBS“ komanda turėjo 3 taškų (4:7) pranašumą įpusėjus ketvirčiui, bet „Neptūnas“ spurtavo 8:0 ir įgijo 5 taškų pranašumą. Pradėjus pataikyti tritaškius, uostamiesčio komandai tapo žymiai lengviau rungtyniauti puolime. Pastarosios kevirtį laimėjo 19:11.

Antrasis kėlinys buvo itin atkaklus ir kovingas. Dar nespėjus sužaisti 5 minučių jame, abi komandos buvo peržengusios leistiną komandinių pražangų ribą, ko pasekoje tiek Klaipėdos, tiek Rygos komandos metė gausybę baudų metimų. Nors Andros Gabalytės auklėtinės ir laimėjo kėlinuką 2 taškais, skirtumas tarp komandų prieš ilgąją pertrauką išliko kovingas (35:25).

Puikiai dėl atšokusių kamuolių kovojęs „Neptūnas“ šioje statistikos kategorijoje pirmavo 27:16. Andra Gabalytė ir Alisson Zalin savo sąskaitoje turi po 7.

Vis dėlto vienas pagrindinių šeimininkių ekipos galvos skausmų kaip ir pirmajame susitikime – tritaškiai metimai. Per pirmuosius du ketvirčius tolimų metimų procentas siekė vos 17 (3 taiklūs metimai iš 18).

Po ilgosios pertraukos Klaipėdos „Neptūnas“ pradėjo stipriau kėsintis į pergalę ir įrodinėti pranašumą prieš varžoves. Savannahos Plentovich šou trečiajame kėlinyje pakylėjo šios komandą susikrauti solidžią, 21 taško persvarą (51:30). Amerikietė demonstravo puikus įgūdžius puolime: pasižymėjo visais įmanomais būdais. Dalia Donskichytė taip pat prisidėjo prie pranašumo didinimo, o ketvirčio pabaigoje pelniusi 4 taškus iš eilės, ji padidino šeimininkių persvarą iki 29 (61:32).

Prošvaisčių sugrįžti į rungtynes neturėjusios Rygos „BJBS“ krepšininkės buvo priverstos kapituliuoti, o „Neptūnas“ lengvu ritmu ketvirtajame kėlinyje įsirašė pirmąją pergalę Baltijos moterų lygos čempionate.

Klaipėdos „Neptūnas“: Savannah Plentovich 27 (9 atk.kam), Dominyka Paliulytė 17, Agnė Černeckytė ir Andra Gabalytė (9 atk.kam) – po 10, Dalia Donsichytė 8 (5 atk.kam), Alisson Zalin (12 atk.kam).

Rygos „BJBS“: Estere Petrus 16, Nikola Priede 9.