Klaipėda triumfuoja: „Žalgirį“ varpęs „Neptūno“ jaunuolis išplėšė lemiamą mačą

AA

Klaipėdos „Neptūno“ ekipa  šį vakarą pademonstravo kaip atrodo begalinis noras laimėti ir pateikė dar vieną staigmeną Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio serijoje.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 85:78 palaužė Kauno „Žalgirį“ išlygino ketvirfinalio serijos rezultatą 2-2 ir išplėšė lemiamas rungtynes.

Paskutinis serijos mačas įvyks Kaune.

Šiandien „Švyturio“ arenoje buvo užfiksuotas sezono lankomumo rekordas. Į ketvirtąsias serijos rungtynes susirinko 2578 sirgaliai.

Rungtynes kiek geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Regimanto Minioto tritaškio pirmojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį (17:14).

Tačiau tuomet užsivedę šeimininkai smogė galingai: vedami Nojaus Mineikio ir Deivido Gailiaus surengė įspūdingą spurtą 33:19 bei po Mato Jogėlos dvitaškio su pražanga prieš pertrauką įgijo 11 taškų pranašumą (37:36).

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie, vedami Nojaus Mineikio ir Deivido Gailiaus, antrajame kėlinyje spurtavo 16:7 ir po Mato Jogėlos dvitaškio su pražanga prieš pertrauką įgijo 11 taškų pranašumą (37:36).

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį „Neptūnas“ laikė iniciatyvą ir dviženklį pranašumą savo rankose, o po Gailiaus tritaškio jis siekė 12 taškų (51:39). Visgi „Žalgiris“ spurtavo 15:2 ir po Tylerio Cavanaugh dvitaškio su pražanga likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos persvėrė rezultatą (55:53).

Visgi „Neptūnas“ pergalės iš rankų nepaleido: Adomaičio kariauna atsakė atkarpa 22:6 ir po Mato Jogėlos tritaškio likus 4 minutėms persvara išaugo iki 14 taškų (75:61). Tokio deficito „Žalgiris“ nebesugebėjo panaikinti ir klaipėdiečiai triumfavo.

Nugalėtojų gretose karjeros mačą sužaidė Mineikis. 21-erių jaunuolis per 29 minutes pelnė 23 taškus (1/2 dvit., 6/7 trit., 3/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 27 naudingumo balus.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Lukas Lekavičius, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 19 taškų (3/4 dvit., 3/6 trit., 4/5 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 19 naudingumo balų.

„Neptūnas“: Nojus Mineikis 23 (6/7 trit., 27 naud.), Matas Jogėla (5/9 dvit., 3/5 trit., 5 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Deividas Gailius (2/6 trit., 9/12 baud., 4 rez. perd., 5 kld.) po 19, Benas Griciūnas 12 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), Edgaras Želionis 11 (5/5 dvit.).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 19 (3/6 trit.), Tai Websteris 17 (4/8 dvit., 6/7 baud., 5 kld.), Karolis Lukošiūnas 12 (4/7 trit., 3 per. kam.), Joffrey Lauvergne'as 11 (4/8 dvit., 6 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10.