„Gargždus“ įveikęs „Neptūnas“ užsitvirtino septintąją vietą

AA

Iš dviženklio deficito išlipęs „Neptūnas“ 91:86 nugalėjo „Gargždus“ ir iškovojo penktąją pergalę paeiliui. Klaipėdiečiai nebegali nukristi žemiau 7-osios vietos. Taip pat tapo aišku, kad „Gargždai“ sezoną užbaigs 11-oje pozicijoje.

„Betsafe-LKL“ čempionate pergalių seriją pratęsė šventinėmis aprangomis pasipuošęs Klaipėdos „Neptūnas“ (16-15). Iš duobės išlipę Mindaugo Brazio auklėtiniai namuose 91:86 (20:19, 22:28, 18:18, 31:21) nugalėjo „Gargždus“ (6-25) ir įsitvirtino 7-oje pozicijoje.

Klaipėdos klubui tai buvo penktoji pergalė paeiliui.

Po šio susitikimo klaipėdiečiai pavijo pagal laimėjimus Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (16-14) ir Jonavos „CBet“ (16-14) ekipas. Jos yra sužaidusios vienu maču mažiau, bet „Neptūno“ dar lauks akistata su uteniškiais, kur spręsis ir tarpusavio pranašumo likimas.

Taip pat tapo aišku, kad „Gargždai“ debiutiniame sezone liks 11-oje vietoje, kadangi Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (8-22) jau nepavejamos, o Prienų „Labas GAS“ (4-27) nebepakils iš lentelės dugno.

Gargždiškiai vertėsi be traumuoto Mariaus Runkausko, o šeimininkai neturėjo Austino Wiley, Nojaus Mineikio ir Adomo Sidarevičiaus.

Trečiojo ketvirčio antroje pusėje svečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (60:50), tačiau dar iki kėlinio pabaigos po Mindaugo Girdžiūno tritaškio klaipėdiečiai kirpo atsilikimą per pusę (60:65).

Nors gargždiškiai nesutriko ir ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 9:0 bei susikrovė rekordinį pranašumą (74:62), bet „Neptūnas“ ir vėl turėjo atsakymą.

Likus pusketvirtos minutės iki mačo pabaigos Matas Vaitkus dvitaškiu persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (79:78). Tada Joshua Newkirkas ir Šarūnas Beniušis dar kartą persvėrė svarstykles, bet Deividas Gailius smeigė du tritaškius paeiliui (85:82).

Tiksint paskutinėms 69 sekundėms Beniušis sušvelnino svečių deficitą (84:85), bet kitoje aikštės pusėje Rokas Gustys suvertė 4 taškus paeiliui (89:84). Per likusias 25 sekundes „Gargždai“ nebeišsigelbėjo ir patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą paeiliui.

Klaipėdos komandai Gustys per 28 minutes pelnė 15 taškų (4/4 dvit., 7/7 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 30 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Gailius, per 30 minučių pelnęs 26 taškus (3/7 dvit., 5/10 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 23 naudingumo balus.

Gargždų ekipos gretose išsiskyrė Beniušis, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 24 taškai (7/10 dvit., 1/3 trit., 7/7 baud.), 11 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 31 naudingumo balas.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 26 (3/7 dvit., 5/10 trit., 5/6 baud., 4 rez. perd.), Mindaugas Girdžiūnas 16 (2/6 trit., 8/8 baud.), Rokas Gustys 15 (4/4 dvit., 7/7 baud., 9 atk. kam., 3 per. kam., 30 naud.), Oskaras Pleikys 12 (4/7 dvit., 7 atk. kam.), Matas Jogėla 10 (5 rez. perd.), Žygimantas Janavičius 9 (8 rez. perd.).

„Gargždai“: Šarūnas Beniušis 24 (7/10 dvit., 7/7 baud., 11 atk. kam., 5 kld., 31 naud.), Ernestas Jonkus (4/7 trit.) ir Julius Kazakauskas (5/5 dvit., 6 rez. perd.) po 12, Joshas Newkirkas (3/7 dvit., 4 rez. perd., 4 kld.) ir Mantas Ruikis (3/7 trit.) po 11, Jylanas Washingtonas 8 (2/5 trit.).