Gabrielė Pioraitė pagerino moterų šuolio su jėgos aitvaru Lietuvos rekordą

Gabrielė Pioraitė pagerino moterų šuolio su jėgos aitvaru Lietuvos rekordą
AA

Jėgos aitvarų sporto profesionalė Gabrielė Pioraitė praėjusį penktadienį Baltijos jūroje iššoko į 17,1 metro aukštį, taip pagerindama savo pačios anksčiau pasiektą Lietuvos rekordą. Prieš tai Lietuvoje fiksuotas moterų šuolio su jėgos aitvaru rekordas – 16,7 metro.

gabrielė pioraitė jėgos aitvarai

Rekordas pasiektas esant ekstremalioms oro sąlygoms, kurių kaituotojai laukė visą vasarą. „Tokių gerų sąlygų seniai neturėjome šią ramią vasarą – Baltijos bangos siautė, vėjas buvo aštrus ir stiprus, protarpiais su lietumi. Stiprus vėjas suteikia visas galimybes pasiekti geresnių rezultatų, tačiau ir rizika didesnė – kiekviena klaida gali skaudžiai kainuoti“, – sako Lietuvos sportininkė. 

Nors stipraus vėjo kaituotojai laukė, atšiaurios sąlygos visgi praretino sportininkų gretas – keletas nusprendė tą dieną nerizikuoti ir rezultatų nesiekė.

Lietuvos sportininkei G. Pioraitei priklauso ir pasaulio moterų rekordas, kurio daugiau nei metai nė vienai jos konkurentei nepavyksta pagerinti. Didžiausias Gabrielės pasiekimas – pasaulio rekordas, pernai sausį pasiektas Atlanto vandenyne, Keiptaune, Pietų Afrikos Respublikoje. Gabrielė su jėgos aitvaru iššoko į 23,6 metro aukštį, moterų pasaulio rekordą pagerindama 50 centimetrų.

Jėgos aitvarų sportu užsiimančių moterų, kurios nuolat varžosi dėl rezultatų, pasaulyje yra tik apie 2000. G. Pioraitė sako savo pavyzdžiu norėjusi sulaužyti stereotipus ir įrodyti, kad pasaulyje populiariame ekstremaliame vandens sporte ir moterims realu pasiekti stulbinamų rezultatų.

Šiemet savo patirtimi G. Pioraitė pradėjo dalintis su kitais, prie Kuršių marių, Svencelėje atidarydama kaitavimo mokyklą Gspot Kiteboarding. Tai nauja aktyvaus laisvalaikio ir įsimintinų patirčių erdvė, atvira ir svetinga visiems – tiek naujokams, tiek šio sporto profesionalams.

jėgos aitvarų mokykla švencelė

Praėjusį savaitgalį pamaryje vyko Lietuvos kaitavimo čempionatas "Svencele Kite Competition“, kur Gspot Kiteboarding komandos instruktoriai, užėmė pirmąją vieta, varžydamiesi su kitomis Lietuvos kaitavimo mokyklomis komandinės estafetės rungtyje.

Ikona, uždaryti