Eljotas tapo pirmuoju lietuviu, laimėjusiu didžiausiame pasaulyje Braziliškojo Jiu-Jitsu čempionate

AA

Birželio 10 dieną, mažasis sportininkas Eljotas Zaremba iš Pamario krašto išvyko dviems savaitėms į Braziliją, kur San Paule, birželio 22-23 dienomis, vyko vaikų iki 16 metų, pats didžiausias pasaulyje čempionatas "Brazileiro Jiu-Jitsu Criancas Campeonato CBJJ  Brazil 2024".

eljotas

Savo svorio kategorijoje (iki 27 kg), tarp 2017 metų gimusių vaikų, pilko diržo kategorijoje, Eljotas turėjo 18 varžovų, kurie į šias varžybas Brazilijoje atvyko iš įvairių pasaulio šalių.

Paskutinio etapo pirmoje kovoje burtų keliu Eljotas susitiko su brazilu Davi Silva Dos Santos (Infight JJ akademija), kur lietuvis laimėjo 8:0 panaudojęs skausmingą veiksmą (submission).

Antroji kova vyko taip pat prieš brazilą Victor Santos Da Silva (Grow Association akademija), kur Eljotas laimėjo 18:0 panaudojęs skausmingą veiksmą.

Trečioji kova prieš Vokietijos sportininką Murillo Kersbaumer Costa (Gracie Barra akademija), kur Eljotas laimėjo 6:0 panaudojęs metimą..

Finale mažasis sportininkas susitiko su amerikiečiu Davi Luiz Hauptli Cabral (De La Riva Floripa akademija), kur pergalę pavyko išplėšti praktiškai paskutinėmis sekundėmis 8:5.

Dvikovoje su Eljotu amerikietis pirmavo visą kovą 5:0 ir belikus apie 30 sekundžių iki kovos pabaigos Eljotui pavyko išeiti iš keblios pozicijos puikiu pervertimu (sweep), kur kova persikėlė į stovėseną ir padarius metimą bei pasiėmus nugaros poziciją išplėšė pergalę prieš amerikietį taškais 8:5.

Eljotas tapo pirmuoju lietuviu, kuris laimėjo patį didžiausią pasaulyje Brazileiro Jiu-Jitsu Criancad čempionatą Brazilijoje.

Pasiruošimas šioms varžyboms vyko pas labai gerai žinomus pasaulyje Brazilian Jiu-Jitsu trenerius Wilson Barbosa Mare (Top Team Brazil) ir Douglas Rufino (Cantagalo Bjj) akademijose, esančiose Rio de Janeiro lūšnynuose (favelose).

eljotas

Sportininkas iš Šilutės buvo pasitiktas labai svetingai ir treneriai jam skyrė ypatingą dėmesį, siekdami, kad Eljotui ši stovykla duotų pačius geriausius rezultatus.

eljotas

Po varžybų mažylis aplankė lankytinas vietas esančias Rio De Janeire bei puikiai praleido laiką su vietiniais vaikais maudymasis Ipanemos paplūdimyje, pietų Atlanto vandenyne.