Dviejų pratęsimų dramoje – „Neptūno“ triumfas

AA

Tikrą nervų ir įtampos karą išgyvenęs Klaipėdos „Neptūnas“ (14-22) nugalėjo Šiaulių „Šiaulius“ (12-22) 107:106 (17:22, 24:14, 19:19, 18:23, 29:28) ir užsitikrino 6-ąją vietą reguliaraus sezono pabaigoje.

Didžiąją pirmojo kėlinio dalį „Neptūnas“ buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje. Visgi Džiugas Slavinskas, pelnęs 5 taškus iš eilės, rezultatą išlygino (17:17).

Antrajame kėlinyje įvyko uostamiesčio klubo persilaužimas. Nors tritaškiai Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniams ir nekrito, klaipėdiečiai pakeitė taktitą ir pradėjo taškus rinkti iš baudos aikštelės ir jos prieigų. Per pirmąją rungtynių dalį „Neptūno“ dvitaškių taiklumas siekė 66%. Kėlinį laimėjęs 24:14, uostamiesčio klubas prieš ilgąją pertrauką įgijo 5 taškų persvarą (41:36).

Trečiajame kėlinyje „Šiauliai“, po Andy Van Vlieto dėjimo, išlygino rungtynių rezultatą, bet geriau pabaigą sužaidęs Klaipėdos „Neptūnas“ prieš lemiamą ketvirtį įgijo 5 taškų pranašumą (60:55).

Po Žygimanto Janavaičiaus taiklių baudos metimų, uostamiesčio ekipa pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą (67:57). Bet šiauliečiai ginklų nesudėjo ir surengę 13:0 spurtą perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas (67:70). Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes, Kaspars Berzinš pataikė dvitaškį metimą, o svečių pranašumas šoktelėjo iki 5 (71:76). Kitoje atakoje, Deividas Gailius smeigė tritaškį metimą (74:76). Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 21 sekundę, D.Gailius dar sykį ėmėsi iniciatyvos ir išlygino rezultatą (78:78), o kitoje aikštės pusėje išrašė bloką Martynui Varnui, taip pasiųsdamas komandas į pratęsimą.

Į papildomą laiką persimetusi įtampa ir toliau išliko aukščiausiame taške. Norbertas Giga tritaškiu metimu suteikė Klaipėdos komandai 5 taškų persvarą, bet Antano Sireikos auklėtiniai eilinį kartą rezultatą išlygino. Po baudų metimų karuselės rezultatas dar kartą tapo lygus, o komandos žengė į antrą pratęsimą.

Praktiškai identiška situacija vyravo ir antrajame pratęsime. Klaipėdos „Neptūnas“ įgijęs 5 taškų persvarą, ją išbarstė ir komandos toliau žengė viena šalia kitos. Likus žaisti 20 sekundžių, Matas Jogėla smeigė šaltakraujišką tritaškį ir sukūrė savo komandai 5 taškų persvarą. Per 5 sekundes ataką surezgę šiauliečiai atsakė trijų taškų vertės metimu ir skirtumas vėl tapo vos 2 taškai (105:103). Likusias sekundes geriau sužaidę uostamiesčio krepšininkai iškovojo dramatiškiausią ir svarbiausią sezono pergalę.

Klaipėdos „Neptūnas“: Martynas Mažeika ir Deividas Gailius – po 18, Benas Griciūnas 15, Norbertas Giga 13, Žygimantas Janavičius ir Matas Jogėla – po 12, Džiugas Slavinskas 10, Simas Galdikas 9,

Šiaulių „Šiauliai“: Andy Van Vliet 22, Martynas Varnas 18, Kaspars Berzinš 17, Elvaras Fridrikssonas 15, Arminas Urbutis ir Mindaugas Lukauskis – po 13.