Dvi iš dviejų: tuščiais šoviniais šaudę lietuviai išvargo pergalę Čekijoje

AA

Prie rinktinės prisijungęs Mindaugas Kuzminskas buvo Lietuvos rinktinės (2-0) lyderis, o mūsiškiai pirmąjį FIBĄ langą užbaigė sudėtinga pergale

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 74:66 palaužė Čekijos rinktinę (0-2), kuri F grupėje ir toliau lieka be pergalių.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie pirmajame kėlinyje po Jaromiro Bohačiko tolimo šūvio įgijo 7 taškų persvarą (21:14).

Visgi tuomet aukštesnę pavarą įjungę lietuviai, vedami 9 taškus surinkusio Mindaugo Kuzminskio, surengė įspūdingą spurtą 23:5 ir po Tomo Dimšos tritaškio antrojo kėlinio viduryje įgijo dviženklį pranašumą (37:26), kurį išlaikė iki pat ilgosios pertraukos (45:32).

Perlaužti rungtynių iškart po pertraukos Maksvyčio kariaunai nepavyko. Čekai surengė renesansą, per trečiąjį kėlinį paliko lietuvius su 9 taškais, patys atsakė 18, o po spurto 14:2 ir Lukašo Palyzos tolimo šūvio likus 8 minutėms iki rungtynių pabaigos rezultatas tapo lygus – 56:56.

Likus 45 sekundėms lietuviai turėjo trapų pranašumą (65:67), tačiau netrukus baudas sumetė Arnas Butkevičius (69:65), čekai dukart suklydo, Butkevičius pridėjo dar du taškus (71:65), o pergalę tolimu metimu iš vidurio aikštės užtvirtino Mindaugas Kuzminskas (74:66).