Ekspertai pataria kaip skoningai serviruoti stalą

Ekspertai pataria kaip skoningai serviruoti stalą
AA

Stalo servetėlės pobūviuose atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę paskirtį. Svarbiausia jas kuo geriau išnaudoti kaip vieną iš esminių serviravimo priemonių. Kūrybiškai derinant lėkščių spalvas, taurių formas ir įmantriai sulankstytas bei perrištas spalvotomis juostelėmis arba gėlių žiedeliais papuoštas servetėles galima sukurti išskirtinį vaišių stalo vaizdą.

Kaip tinkamai serviruoti šventinį stalą, pradedant staltiese ir baigiant servetėlėmis?

Šventinio stalo serviravimą reikia pradėti nuo pagrindinės jo puošmenos – staltiesės parinkimo. Geriausia, jei staltiesė yra sniego baltumo, tada ant jos išryškėja indų, patiekalų, stalo puošmenų grožis. Jei tokios staltiesės nėra, tada galima naudoti pastelinių atspalvių staltieses. Indai ant stalo sustatomi tiesia linija, truputį atitraukiant juos nuo krašto.

Servetėlės sudedamos į gilesnę lėkštę. Joms vietą skirti galima ir kairėje lėkštės pusėje. O gėrimų taures patariama statyti vienoje linijoje dešiniau. Pirmiausiai eina taurė skirta vandeniui, kitiems gaiviems gėrimams, po to seka taurės desertiniam vynui ir likeriui.

Stalo serviravimas paprastai baigiamas tada, kai ant stalo sudedamos ir visos pokyliui skirtos puošmenos. Svarbiausia nepamiršti to, jog stalo dekoracijos, gėlės, kiti stalo papuošimai neturėtų trukdyti svečiams pasiekti patiekalus bei gėrimus ar kaip nors kitaip trukdyti jiems patogiai jaustis.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš pasirenkant šventiniam stalui staltiesę bei servetėles?

Stalo serviravimo dizainerių nuomone, prieš renkantis staltiesę svarbu žinoti stalo išmatavimo duomenis, vaišėse dalyvaujančių svečių skaičių. Anot jų, labiausiai tinka lengvos natūralaus audinio ir pastelinių spalvų staltiesės.

Tik tada, kai staltiesė jau yra pasirinkta, tada jau galima pradėti svarstyti, kokius šventinius akcentus, kokius indus ir stalo įrankius kokia tvarka ant stalo išdėlioti. Vienaip stalas puošiamas per Kalėdas, kitaip per vestuves, dar kitaip per asmenines jubiliejines sukaktis.

Vien dailios staltiesės ant stalo neužtenka, lygiai taip pat yra reikšmingos ir servetėlės. Labiausiai tinka įvairaus rašto, medžiaginės audinio struktūros stalo servetėlės, nes tada jos tampa savotiškais stalo akcentais. Į natūralaus audinio servetėles galima susukti stalo įrankius, papuošti jas kadagio ar kito spygliuočių šeimos augalo šakelėmis.