Patvirtintos vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą naujovės

Patvirtintos vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą naujovės
AA
Šiandien, gruodžio 19-ąją, Neringos savivaldybės taryba patvirtino vietines rinkliavos už įvažiavimą į Neringą naujoves, apimančias transporto srautų reguliavimo problemų sprendimą vasaros metu ir  naujas lengvatas moksleiviams bei  kurorto renginių svečiams.
Patvirtintos lengvatos moksleiviams
Tarybos sprendimu įvesta lengvata visos šalies mokykliniams „Geltoniesiems autobusams“, paženklintiems užrašu „MOKYKLINIS“. Lengvata galios nuo birželio 1-osios iki birželio 19-osios imtinai ir nuo spalio 21-osios iki  spalio 31-osios imtinai. Šia lengvata norima paskatinti visos Lietuvos moksleivių apsilankymą Neringoje ir palengvinti ugdymo įstaigų finansines išlaidas, organizuojant edukacines veiklas, ekskursijas kurorte.
Lengvatos  ir Neringos renginių svečiams
Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą nuo šiol visada bus atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginius -  rugsėjo paskutinio savaitgalio penktadienį nuo 10 valandos iki kitos dienos, šeštadienio, 10 valandos.
Nuo vietinės rinkliavos taip pat atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į tradicinius žiemos ir pavasario renginius – vasario mėnesį vykstančią „Stintapūkio“ šventę bei balandžio mėnesį – „Žiobrines“. Atsižvelgiant į tai, kad šių renginių dienos siejamos su savaitgaliais, konkrečios dienos, kuomet bus taikomos lengvatos,  bus nustatytos Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.
Atsižvelgiant į tai, kad Seimas nuo 2020 metų paskelbė nedarbo dieną lapkričio 2-ąją (Vėlines), nustatyta, kad nuo vietinės rinkliavos atleidžiami ne tik lapkričio 1-ąją, bet ir lapkričio 2-ąją lengvaisiais automobiliais į Neringą vykstantys asmenys.
Dar viena naujovė – panaikinta lengvata,  numatyta asmenims lengvaisiais automobiliais vykstantiems iš Neringos į Lietuvos jūrų muziejų ir tą pačią dieną grįžtantiems. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į tai, kad iki tol galiojusi lengvata skatino naudotis asmeniniu transportu ir taip prieštaravo pagrindiniam vietinės rinkliavos tikslui – riboti mechaninių transporto priemonių srautus. Be to, vasarą kildavo daug problemų, kuomet dėl riboto automobilių stovėjimo vietų skaičiaus Smiltynėje, asmeniniais automobiliais vykstantys asmenys į Lietuvos jūrų muziejų tiesiog nepatekdavo ir taip kildavo konfliktai dėl nepateisintų lūkesčių. Didesnį dėmesį nuspręsta skirti alternatyvių vykimo būdų skatinimui, pavyzdžiui, viešuoju transportu.
Vasaros sezono piko metu – didesnė rinkliava lengviesiems automobiliams
Siekiant  reguliuoti lengvųjų automobilių srautus vasaros sezono piko metu bei paskatinti rinktis alternatyvius atvykimo į Neringą būdus, nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20-osios, nustatytas 30 eurų rinkliavos mokestis  M1 kategorijos lengviesiems automobiliams (vietoje 20 eurų). Tokia rinkliava galios tik du mėnesius. Kitu periodu vietinė rinkliava už įvažiavimą į Neringą lengviesiems automobiliams sieks kaip ir iki šiol – 5 eurus.
Pastarąjį sprendimą paskatino priimti didėjantys transporto srautai į Neringą. Pavyzdžiui, per šių metų aštuonis mėnesius atvyko 161 877 lengvieji automobiliai, mokėję vietinę rinkliavą, kai per 2018 metais tuo pačiu periodu – 150 231. Vasaros sezono metu automobilių srautų tendencijos dar ryškesnės: nuo gegužės 1-osios iki rugpjūčio 31-osios šiemet įvažiavo 128 267 transporto priemonės, o 2018-ųjų  vasaros sezono metu 111 569,  t. y. 16 698 automobiliais daugiau.
Ikona, uždaryti