Neringoje ypatingas įvykis

Neringoje ypatingas įvykis
AA
Šiuos metus Neringa palydi ypatingu įvykiu – pirmą kartą Neringos miesto Garbės piliečio vardas suteiktas moteriai – juodkrantiškei Aldonai Balsevičienei.
Kaip antradienį vykusių Neringos miesto Garbės piliečio regalijų įteikimo iškilmių metu kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, tam, kad būtum į miesto įstoriją įrašytas aukso raidėm, reikia tiesiog būti mylinčiu, gerbiančiu ir visą save atiduodančiu miestui ir jo žmonėms. Būtent tokia ir yra Aldona Balsevičienė. Būtent apie tai liudijo ir iškilmių dalyviai – A. Balsevičienės artimieji, auklėtiniai, kaimynai, bendraminčiai.
Visuotinio palaikymo sulaukęs siūlymas Pedagogei, rašytojai, visuomenės veikėjai Aldonai Balsevičienei Neringos miesto garbės piliečio vardas suteiktas už Neringos bendruomenei reikšmingą pedagoginę, vadybinę ir aktyvią visuomeninę veiklą bei ilgametį Juodkrantės istorinės atminties puoselėjimą, literatūriškai fiksuojant vietos žmonių istorijas, vietos tapatybės sklaidą.
Dagiau nei šešis dešimtmečius Juodkrantėje gyvenanti Aldona Balsevičienė – ilgametė pedagogė – Juodkrantės mokyklos mokytoja, mokymo dalies vedėja, direktorė. Vienuolika metų ėjo Juodkrantės seniūnės pareigas. Daugeliui A. Balsevičienė žinoma kaip Juodkrantės metraštininkė, dešimtmečius fiksuojanti gyvenvietės žmonių kasdienybės akimirkas.
A. Balsevičienė yra net kelių knygų apie Juodkrantę bei daugybės publikacijų autorė.Siūlymą suteikti Neringos miesto Garbės piliečio vardą A. Balsevičienei pirmasis pateikė ilgametis Neringos meras, tarybos narys Vigantas Giedraitis ir nuo tos akimirkos šį sprendimą lydėjo vien palaikymas.
Iškilmių metu - premjeraNeringos miesto Garbės piliečio regalijų įteikimo metu įvyko ir premjera – režisierė Inesa Kurklietytė pristatė ištrauką iš kuriamo filmo apie A. Balsevičienę, kuriame moteris apie savo būdą šmaikščiai atsiliepia taip: „Galvą judinu kai rašau, rankas judinu, kai mezgu, liežuvį – kai su vyru kalbuosi, kojas kai einu moteriškus darbus atlikti, arba ką nors aplankyti reikia“.
Pasak režisierės I. Kurklietytės, visi filmavimai, kurie dar nesibaigė, kiekvienas susitikimas su A. Balsevičiene buvo didelė pamoka, didelė mokykla – bendravimo, meilės, tolerancijos.
Bendraminčių vardu A. Balsevičienę sveikino Vitalija Teresa Jonušienė: „Džiaugiuosi, kad įvairiapusiška veikla pažymėtas gyvenimo kelias yra pelnytai įvertintas“.
Ypatingai išskirtine A. Balsevičienės gyvenimo kelio dalimi buvo Atgimimo sąjūdžio ir Nepriklausomos Lietuvos valstybės kelio pradžia. „Drauge su Aldona ir kitais Neringos delegatais džiaugėmės ir didžiavomės galėdami atstovauti Neringos miestą pirmojo Sąjūdžio suvažiavime. Euforijai pasibaigus laukė sunkus darbas. Aldona sugebėjo sutelkti bendraminčius ir tvirtai atstovavo Juodkrantę. Ji išsiskiria pareigingumu ir patikimumu. Žinojom, - jei Aldona pasakė, tikrai viskas bus padaryta“, - prisiminais dalijosi V. T. Jonušienė, pažymėjusi, kad asmeniškai ją labiausiai džiugina tai, kad A. Balsevičienė tapo pirmąją moterimi, pelniusia Neringos miesto Garbės piliečio vardą.
Pirmoji moteris Pati  A. Balsevičienė Liudviko Rėzos kultūros centre vykusių iškilmių metu dėkojo už tai, kad bendruomenė atkreipė į ją dėmesį. „Džiaugiuosi, kad buvau pirma Juodkrantės mokyklos direktorė moteris. Daviau pradžią moterims ir tada atėjo visos moterys. Džiaugiuosi, kad iš Garbės piliečių taip pat esu pirma moteris ir tikiu, kad dabar eilė atėjo joms“, – pažymėjo A. Balsevičienė.
„Gailiuosi tik to, kad nesupratau galinti rašyti ir šiandien daug nuostabių žmonių liko neaprašyti. Man atrodė, kad tik pasakoti esu sutverta.  Savęs rašytoja negaliu vadinti, esu metraštininkė. Ir šiandien rašau kiekvienos dienos įspūdžius. Kas gražiai susitvarkė – pagiriu, kur naujos statybos pamatau“, - apie nesibaigiančią pareigą fiksuoti Juodkrantės ir jos žmonių kasdienybę pasakojo Neringos miesto Garbės pilietė, ypatingai dėkojusi savo artimiesiems ir vyrui.
Garbės piliečio regalijos gerbiamai Aldonai Balsevičienei įteiktos gruodžio 3-ąją Liudviko Rėzos kultūros centre. Naują Neringos miesto Garbės pilietę sveikino artimieji, kaimynai, bendraminčiai, buvę auklėtiniai, Neringos savivaldybės tarybos nariai, klebonas Rimvydas Adomačvius. Vakaro metu koncertavo solistas Nerijus Stankus ir Liudviko Rėzos kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Neringa“ (vadovė R. Rušinskienė).

Reklama Ikona, uždaryti