Neringoje planuojama uždrausti civilinės pirotechnikos priemones

Neringoje planuojama uždrausti civilinės pirotechnikos priemones
AA

Neringos savivaldybės tarybai teikiamas svarstyti sprendimo projektas, kuriuo siūloma Neringoje uždrausti naudoti civilines pirotechnikos priemones. Savivaldybės tarybai šį sprendimą priėmus, draudimas įsigaliotų didžiųjų metų švenčių išvakarėse.

Miesto fejerverko, apibendrinus gyventojų apklausos rezultatus, jau nebuvo sutinkant 2022-uosius Naujuosius metus, o savivaldybės tarybai pritarus, civilinės pirotechnikos priemonės Neringoje netrukus bus išvis uždraustos. Tokiam sprengimo projektui jau pritarė  Neringos savivaldybės tarybos komitetai.  

„Neringos siektis – tapti Žaliąją savivaldybe. Siekiame ne tik tvariai ir efektyviai naudoti energetinius išteklius, bet ir įgyvendinti žmonių sąmoningumą didinančias priemones. Sprendimas Neringoje drausti civilines pirotechnikos priemones – svarbus gamtai, ypač čia gyvenantiems gyvūnams, ir Kuršių nerijos identitetui. Tikiu, kad mūsų kurortą renkasi lankytojai, švenčių organizatoriai, kurie šį sprendimą ne tik palaikys, bet ir vertins jį kaip galimybę prisidėti prie Kuršių nerijos puoselėjimo“, – apie numatomus ketinimus kalba Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

 

Neringos savivaldybės tarybai priėmus sprendimą uždrausti naudoti civilines pirotechnikos priemones, į aplinką nepateks nemažas kenksmingų kietųjų dalelių kiekis bei kiti daug žalos keliantys elementai, kurie kelis kartus padidina oro taršą.Be to, bus išvengta fejerverkų keliamo triukšmo, kuris ypatingą stresą, kai kuriais atvejais pavojų sveikatai ir gyvybei, kelia gyvūnams.

Kaip pabrėžia Neringos savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Šakalys, įsigaliojus draudimui, pirmiausia bus taikomos prevencinės priemonės – galimi pažeidėjai bus tik įspėti. Visgi, tikimasi tiek gyventojų, tiek kurorto svečių geranoriškumo palaikant Neringos savivaldybės tarybos sprendimą Neringoje uždrausti civilinių pirotechnikos priemonių naudojimą.

Neringos savivaldybės tarybos posėdis, kuriame bus svarstomas sprendimo projektas dėl draudimo naudoti civilines pirotechnikos priemones Neringos savivaldybės teritorijoje, vyks š.m. gruodžio 22 d. 10 val.