Kuršių nerijos Urbo kalnas jau puošiasi mažosios architektūros elementais

Kuršių nerijos Urbo kalnas jau puošiasi mažosios architektūros elementais
AA

Viena pirmųjų apželdintų kopų Kuršių nerijoje – Urbo kalnas naujuosius metus sutiko ne tik atnaujintais takais, bet ir juos papildančiais mažosios architektūros elementais.

Praėjusiais metais pradėtas tvarkyti Urbo kalnas viena  didžiausių tvarkomų Neringos teritorijų per pastarąjį dešimtmetį. Kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymo pirmojo ir antrojo etapo darbai apima apie 7 km teritorijos takų, kraštovaizdžio formavimą, mažosios architektūros atnaujinimą, apšvietimo sistemos vystymą.

Ryškiausias pokytis jau palietė takus – nebeliko juos dengusių išklypusių pusės amžiaus senumo plytelių. Praėjusių metų rudenį baigtų įgyvendinti darbų metu buvo įrengti takai, kurių danga labiau įsilieja į gamtinę aplinką. Įrengiant stabilizuoto smėlio-žvyro dangos takus taikyta technologija, kurios dėka natūralios dangos takai pritaikyti šiandienos reikalavimams.

Kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymo pirmasis etapas apėmė daugiau nei 5 kilometrus teritoriją išraizgiusių takų. Metų pabaigoje pradėtas įgyvendinti antrasis Kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymo etapas, apimantis teritoriją netoli buvusio kempingo. Tiesa, šiuos darbus sustabdė oro sąlygos, mat takų stabilizuoto smėlio-žvyro dangos įrengimui reikalinga ne žemesnė nei 5 laipsnių savaitinė temperatūra.

Kraštovaizdžio-Urbo kalno sutvarkymas apima ir mažosios architektūros įrengimą – teritorijoje bus galima rasti kur kas daugiau pasisėdėjimui skirtų vietų. Tęsiant pirmojo etapo darbus, pradėtas suolų įrengimas. Pažinti vietovę padės ir informaciniai stendai, kurių įrengimo darbus planuojama pradėti artimiausiomis savaitėmis.  Praėjusiais metais atlikta Neringos lankytojų apklausa leidžia daryti išvadas, kad kur kas geriau nei Urbo kalnas šiuo metu yra žinomas ant jo stovintis Nidos švyturys. Panašu, kad  Nidos švyturį lankantys svečiai nežino, kad tuo pačiu aplanko svarbų istorijos ir gamtos paminklą. Visoje teritorijoje įrengti informaciniai stendai sudarys geresnes sąlygas vietovės ir jos vertybių pažinimui – kvies po Urbo kalną ne tik praeiti, bet ir pasidomėti unikalia jo istorija.

Visoje teritorijoje bus atnaujinti laiptai – betoniniai keičiami ažūriniais. Europos sąjungos projekto lėšomis planuojama įrengti ketverius laiptus bei vienus tik Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis.  Naujų laiptų įrengimo darbai pradėti ties patekimu į Nidos skverą.  Šiems darbams kliūtimi tapo neteisėti statiniai  - nameliai, kurie turi būti likviduoti.

Teritorijos sutvarkymo projekte yra numatyta apšviesti daugiau takų. Vystant apšvietimo sistemą jau patiesti kabeliai ir įrengti stulpai. 

Įgyvendinamų Urbo kalno sutvarkymo darbų dėka prasiplės laisvalaikio Nidoje galimybės, kurios kvies daugiau laiko leisti gamtoje ir dar geriau pajausti kultūrinio Kuršių nerijos kraštovaizdžio vertę.

 
Ikona, uždaryti