Grįžti į naujienas

Kuršių nerijos pievas prižiūrės avys ir ožkos

#KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Kuršių nerijos pievas prižiūrės avys ir ožkos
Data
Autorius
Kategorija
KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Žymos
NERINGA | KURŠIŲ NERIJA
Dalintis
Facebook | El.paštu

Negausu Kuršių nerijoje pievų, todėl jos ypatingai vertingos. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, norėdama išsaugoti ir atkurti atviras buveines, siekia atgaivinti ganiavą. 

ganiava kuršių nerijoje

Palvinės pievos yra labai svarbios siekiant išsaugoti nerijos išskirtinumą - smėlynų buveinių įvairovę. Pervalkos ir Tylos slėnio pievos pasižymi drėgnoms buveinėms būdingu įvairiažolynu, o Grobšto miškapievė ypatinga. Šioje mažytėje tarp miško įsiterpusioje pievoje yra gana didelė augalų įvairovė bei aptinkamos retos ir saugomos augalų rūšys.  

Įvairiažolės, žydinčios pievos taip pat yra drugių ir įvairiausių vabzdžių buveinės, bet jei jomis nesirūpintume, jos gana greitai apaugtų medžiais. Lietuva yra mišrių miškų zonoje, kur miškui palankiausios sąlygos augti, taigi atviros buveinės laikui bėgant mišku ir tampa. Pievos išlieka pievomis tik tada jei šiuose žemės plotuose yra pastovūs veiksniai kurie neleidžia sumedėjusiems augalams įsigalėti. Ganiava - seniausias ir natūraliausias būdas siekiant išsaugoti pievas bei miškapieves. Besiganydami gyvuliai neleidžia joms užželti krūmais, medžiais ir plisti nebūdingiems augalams.   

ganiava avys ožkos kuršių nerija

Jau ne vienus metus Kuršių nerijos pievas prižiūri avys ir ožkos. Šiais metais nedidelė ožkų banda vėl vasaros Pervalkos pievoje. Nuganant pievą tikimasi sustabdyti nendrių, invazinės rūšies ilgakočio lakišiaus bei nebūdingų augalų plitimą. Grobšto pievoje kuriam laikui įsikurs škudžių veislės avys, kilusios iš Rytų Prūsijos ir priskiriamos vienai archaiškiausių avių veislių. Škudės, gyvenusios tūkstančius metų Baltijos regione puikiai prisitaikė prie šio krašto klimato. Šios avys nereiklios maistui – mielai graužia krūmokšnius ar net usnis, todėl idealiai tinka pievų nuganymui bei priežiūrai. Škudės į Kuršių neriją atkeliauja Nidos meno kolonijos darbuotojų iniciatyva.
 

Įvairių iniciatyvų ir pastangų dėka kasmet pavyksta atgaivinti ganiavą, taigi tikimasi, kad nerijos pievos vėl susigrąžins savo margą žydėjimą.