Juodkrantėje užfiksavo vieną didžiausių vabzdžių Lietuvoje

Juodkrantėje užfiksavo vieną didžiausių vabzdžių Lietuvoje
AA

Kuršių nerijos nacionalinis parkas praneša Juodkrantėje užfiksavęs vieną didžiausių vabzdžių Lietuvoje - Europinį maldininką (Mantis religiosa).

Kol kas Kuršių nerijoje žinomos vos kelios šio vabzdžio fiksacijos, tai 2019 metais Juodkrantėje ir 2020 metais Nidoje.

Kiap teigia parko direkcija, Europiniai maldininkai yra plėšrūnai, kurie tyko savo aukų, jų kūno spalva būna žalia ar rusva, tad puikia geba prisiderinti ir užsimaskuoti gamtoje. Poruojasi rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais ir daugeliui turbūt jau girdėtas faktas, kad patelė poravimosi metu gali visai nesudėtingai suvalgyti patinėlį. Didesnę šio vabzdžio maisto raciono dalį sudaro smulkesni vabzdžiai ar bestuburiai.

europinis maldininkas

Tai centrinėje ir Pietų Europoje labai plačiai paplitusi rūšis, o Baltijos šalys yra šiaurinė jo paplitimo riba Europoje. Šie vabzdžiai, šiltėjant klimatui, natūraliai plečia savo ribas. Lietuvoje maldininkas pirmą kartą fiksuotas 2008 metais, o dabar socialiniuose tinkluose gan dažnai galime išvysti, kaip žmonės dalinasi jų nuotraukomis, iš įvairių Lietuvos regionų.

Pasaulyje yra apie 2400 rūšių maldininkų.

Nėra visai aišku kaip maldininkai pateko į Lietuvą. Prie rūšies išplitimo galėjo prisidėti transportas, prekių pervežimas.

Europinį maldininką jau galime laikyti vietine rūšimi. Mūsų krašte jis veisiasi, palikuonys išgyvena ir subręsta. Europinio maldininko nimfos Lietuvoje aptinkamos jau ne pirmus metus, o 2020 jos aptinkamos jau gana dažnai skirtingose Lietuvos vietose.

Reklama Ikona, uždaryti