Gargžduose – instaliacija, įamžinanti kino teatrų istoriją

Gargžduose – instaliacija, įamžinanti kino teatrų istoriją
AA

Į Lietuvos regioninius kino teatrus kviečianti pažvelgti instaliacijos „Projektorinė. Kino teatras regione“ komanda vasarą leidosi į kelionę po Lietuvą ir rugpjūčio 3 d. Gargžduose pristatė instaliaciją-tyrimą.

Pernai medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ pradėjo kino kultūros tyrimą Lietuvos regione ir kartu su fotografu Simu Lin leidosi į kelionę po šalį, siekdami įamžinti kino teatrų istorijas, pastatų ir vietovių unikalumą bei jiems būdingus bruožus.

Tyrimo metu archyve aptiktas 1988 m. dokumentas, kuriame pateiktas Lietuvos kino teatrų ir kino rodymo įrenginių sąrašas. Šis tapo atspirties tašku senųjų kino teatrų paieškai. Tyrimas atskleidė, kad iš 260 sovietmečiu Lietuvoje veikusių kino rodymo erdvių apytikriai 160 buvo kino teatrai, kurių beveik absoliuti dauguma – apie 140 – buvo šalies regionuose, t. y. stovėjo ne Vilniuje ar Kaune. Dauguma jų šiandien yra pakeitę savo pirminę išvaizdą.

Instaliacijoje demonstruojamuose kadruose užfiksuoti 16 Lietuvoje išlikusių kino teatrų ir jų interjerų. Įamžinti tiek veikiantys, tiek paskirtį pakeitę ar apleisti kino teatrai.

Gargžduose instaliacija bus įkurta šalia kino teatro „Minija“ (Kvietinių g. 3), ją aplankyti bus galima rugpjūčio 3–18 d. bet kuriuo paros metu.

REGISTRACIJA Į NEMOKAMĄ KINO SEANSĄ bit.ly/373p3LI

Ikona, uždaryti