Grįžti į naujienas

Gargždų miesto bendruomenė atskleidė, ką simbolizuoja naujoji neofreska

#KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Gargždų miesto bendruomenė atskleidė, ką simbolizuoja naujoji neofreska
Data
2020-12-04
Autorius
Gargždų miesto bendruomenė / Foto: Andriaus Jokubaičio
Kategorija
KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Gargžduose atsirado nauja neofreska, vaizduojanti žydų futbolo komandos narių veidus. 

Gargždų miesto bendruomenė, minėdama Lietuvos žydų istorijos metus, šiuo gatvės meno piešiniu įprasmino Gargždų žydų bendruomenės atminimą. "Esame čia tam, kad prisimintume ir daugiau nebepamirštume", - savo pranešime rašė bendruomenė ir pasidalino savo mintimis, kodėl Gargždams reikėjo šio meno kūrinio:

"Atmintis ne visada formuojasi perduodant pasakojimus iš lūpų į lūpas. Kai natūraliai jos tėkmei kelią pastoja trikdanti tyla, atmintis ima skverbtis tarsi vėjo gūsiai, atgaivinantys pradingusius vardus, garsus ir vaizdus.

Po tragiškų XX a. kataklizmų nutilo žydiškieji Gargždai. Iš lūpų į lūpas tyliai sklido tik tragiškų pabaigos akimirkų pasakojimai ir juos persmelkiantis siaubas, užgožęs kadaise gyvos ir įvairios Gargždų žydų bendruomenės kasdienio gyvenimo akimirkas.

Šiandien vis labiau kyla noras pagauti atminties vėjo dvelksmą ir bandyti praeityje ieškoti to, kas artima šių dienų tėkmei. Stovėdami šioje vietoje ir žvelgdimi į iš praeities išryškėjančius Gargždų žydų futbolo komandos narių veidus, už nugarų jaučiame pražuvusių sinagogų pastatų metamus šešėlius, ausis pagauna mums nesuprantamos kalbos garsus, o akys bando išskaityti žydiškus rašmenis".

 

Tai tęstinis projektas pavadinimu "Žaidžiantys", kuris yra finansuojamas iš Klaipėdos rajono savivaldybės Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Neofreską nupiešė Tadas Šimkus ir "Gyva grafika" komanda.