Gargždai ir Veiviržėnai jau džiaugiasi įgyvendintais projektais

Gargždai ir Veiviržėnai jau džiaugiasi įgyvendintais projektais
AA

Klaipėdos rajonas dar laukia originalių, miestus ir miestelius puošiančių idėjų konkursui „Tavo idėja“. Per visą konkurso gyvavimo laikotarpį į dalyvaujamojo biudžeto konkursą įsitraukė tūkstančiai Klaipėdos rajono gyventojų, kurie teikė sumanymus, balsavo už juos ir džiaugėsi, kai idėjos virto kūnu. Dar trimis įgyvendintais praėjusių metų konkurse nugalėjusiais projektais jau džiaugiasi Gargždai ir Veiviržėnai.

Naujai atgimęs skveras

Iniciatyvių pedagogų dėka neatpažįstamai pasikeitė teritorija prie „Minijos“ progimnazijos Gargžduose. Progimnazijos skvere įrengti du amfiteatrai, kuriuose jau vyksta ir pamokos, įvairūs pažintiniai objektai (vabzdžių namas, slieko laboratorija, ežio namas, paukščių lesykla, Kneipo sveikatingumo takas), universali žaidimų ir stacionari šachmatų aikštelės.

Pasak projekto autorių Birutės Ratkuvienės ir Romos Litvinaitės, naujai atgimęs skveras tapo itin patrauklia vieta ne tik mokiniams, bet ir visai Gargždų miesto bendruomenei. Čia renkasi greta esančio vaikų darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai, po pietų laiką leidžia jaunimas, skvere gyventojai lankosi ne po vieną, o visomis šeimomis.

Kad viešosios miesto erdvės turi būti naudingos visai bendruomenei, įsitikinusi ir kito projekto autorė, metų mokytojos apdovanojimą pernai gavusi Stefanija Piaulokienė. Metų mokytojų klubo iniciatyva tarp Melioratorių ir Turgaus gatvių atsirado du, ko gero, visuose Gargžduose ilgiausi ir didžiausi suoliukai. Tokios erdvės poreikis, pasak pedagogės, kilo iš noro įveiklinti teritoriją gyventojų poilsiui: čia jie gali skaityti, pasėdėti, pasislėpti nuo dienos kaitros, pasikalbėti su draugais, užsiimti mokyklinėmis edukacijomis.

„Prie progimnazijos įgyvendinti projektai yra puikus bendrystės pavyzdys, kaip kelių žmonių iniciatyvos suburia visą bendruomenę ir sukuria erdves, kuriose gali vykti netradicinės, kitokios patyriminės pamokos. Naujos erdvės praturtino ne tik progimnazijos teritoriją, bet pagyvino ir viso miesto infrastruktūrą“, – sako vicemerė Violeta Riaukienė.

Veiviržėnuose – nauja erdvė jaunimui

Dar patrauklesni čia gyvenantiems ir atvykstantiems svečiams tapo ir Veiviržėnai. Gražiame miestelio slėnyje vietos atsirado ir erdvei jaunimui – čia jau veikia riedlenčių parkas. Riedlenčių, riedučių, bmx dviračių trasos įrengtos prie šalia jau esančių krepšinio ir tinklinio aikštelių.

„Smagu, kad riedlenčių parkas tapo itin mėgstamas vaikų ir paauglių. Vakarais dažnai nutinka ir taip, kad atėjęs su vaiku pasivažinėti dviračiu, dar turi laukti eilėje. Džiugina ir vaikų sąmoningumas saugumo klausimu – visi su šalmais, kelių ir alkūnių apsaugomis. Labai norime ateityje rampą papuošti ir gamtos vaizdų piešiniais – taip ji dar organiškiau įsilietų į bendrą Veiviržo slėnio kompoziciją“, – sako projekto autorius Marius Kakta.

„Džiaugiamės, kad visi konkurse „Tavo idėja“ įgyvendinti sumanymai rado savo auditoriją. Tai rodo, kad idėjas teikiantys autoriai išties įsigilina į savo bendruomenės narių poreikius, o mums belieka tuos projektus įgyvendinti. Gyventojus būtinai kviečiu ir šiemet pildyti konkurso paraiškas“, – ragina Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

 

Laukia naujų idėjų

Idėjų konkursui laukiama ir šiemet. Teikti projektus ir siūlyti savo idėjas gali visos Lietuvos gyventojai bei į užsienį išvykę kraštiečiai. Jei idėjos atitiks kriterijus ir už jas balsuos rajono gyventojai, Savivaldybė jas įgyvendins. Tam kasmet skiriama 300 tūkst. eurų.

Projektų idėjų laukiame iki rugsėjo 30 d. Kviečiame dėl jų konsultuotis su Savivaldybės specialistais, kurie padės jas tobulinti tam, kad jos patektų į balsavimo etapą ir jų nereikėtų atmesti dėl formalių kliūčių, − kaip netinkamos vietos ar kitų, trukdančių jų įgyvendinimui.

 

Kategorijos

Šiemet idėjos varžosi 3 kategorijose:

  • Mažos apimties projekto, įgyvendinamo savivaldybės teritorijoje, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 30 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne daugiau kaip 90 tūkst. eurų;
  • Mažos apimties projekto kaimuose, turinčiuose mažą (250 ir mažiau) deklaruotų gyventojų skaičių, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 15 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne daugiau kaip 30 tūkst. eurų;
  • Didelės apimties projekto Savivaldybės teritorijoje, kurio bendra įgyvendinimo vertė neviršija 100 tūkst. eurų. Šiai projektų kategorijai skiriama ne mažiau kaip 180 tūkst. eurų.  

 

Kas gali teikti idėjas?

Idėjas gali teikti kiekvienas Lietuvos Respublikos pilietis nuo 16 metų.

 

Ką reikia nurodyti, teikiant idėją?

Teikiant idėją, pasiūlymo formoje reikia trumpai aprašyti savo projektą, nurodyti tikslą, siekiamus rezultatus ir naudą, taip pat pažymėti vietą, kur planuojama jį įgyvendinti (tai gali būti tik viešosios vietos). Projekto pasiūlyme nurodykite preliminarią projekto sąmatą, kiek tai galėtų kainuoti, taip pat galite pridėti ir priedus – vizualizacijas, schemas, nuotraukas. Jei kyla klausimų dėl pasiūlymo formos pildymo, idėjų įgyvendinimo galimybių kviečiame konsultuotis su Savivaldybės specialistais el. paštu tavoideja@klaipedos-r.lt. Konsultacijas taip pat teikia Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji patarėja Virginija Juknienė (virginija.jukniene@klaipedos-r.lt+370 656 12 178) bei Biudžeto ir ekonomikos skyriaus vedėja Irena Gailiuvienė (irena.gailiuviene@klaipedos-r.lt, +370 616 83 638).

 

Kaip reikės balsuoti?

Balsavimas vyks visą lapkričio mėnesį. Balsuoti bus galima tiek elektroniniu būdu, tiek užpildant popierinius balsavimo biuletenius.

Tvarkos aprašą, pasiūlymo formą, paaiškinimus, kaip nurodyti projekto įgyvendinimo vietą žemėlapyje bei kitą svarbią informaciją rasite https://klaipedos-r.lt/tavo-ideja/.