Uosto direkcija įvertinta apdovanojimu "Už mūsų Klaipėdą“

Uosto direkcija įvertinta apdovanojimu "Už mūsų Klaipėdą“
AA

Dešimtus metus iš eilės Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) paskelbė Atsakingo verslo nominantus. VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija įvertinta už nuopelnus miestui apdovanojimu "Už mūsų Klaipėdą“.

KPA visuotinio susirinkimo metu apdovanojimai atiteko sėkmingiausiai verslą auginančioms, daugiausiai prisidėjusioms prie miesto puoselėjimo, labiausiai besirūpinančioms darbuotojais įmonėms.

"Tradicija pagerbti nusipelniusias Asociacijos įmones gimė prieš dešimtmetį. Džiugu, kad pandemija nesustabdė įmonių ambicijų auginti verslą ir dalyvauti šiame konkurse“, - sako KPA prezidentas Egidijus Mockus.

Nominantai buvo renkami atsižvelgiant į 8 vertinimo kriterijus: apyvartos, darbuotojų skaičiaus, vidutinio atlyginimo augimas, o taip pat buvo vertinamos darbuotojų skatinimo priemonės, aplinkosaugos priemonės, dalyvavimas miesto gyvenime ir parama, studentų praktika įmonėje.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija įvertinta už puoselėjamas jūrines tradicijas, indėlį prisidedant prie miesto renginių, uostamiesčiui reikšmingų infrastruktūrinių projektų.

"Kiekvienos komandos sėkmę lemia ir sirgalių pastangos. Mieste veikiančios įmonės yra tarsi tie sirgaliai, kurie yra labai svarbūs, kad pagrindinė komanda – šiuo atveju miestas – stiprėtų ir gražėtų.  Šis apdovanojimas mus įpareigoja dar labiau stengtis prisidėti prie miesto gerovės kūrimo ir, kad tą indėlį pamatytų, pajaustų kiekvienas klaipėdietis“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Uosto direkcija investicijas kreipia ne tik į uosto tobulinimą, kaip socialiai atsakinga įmonė ji prisideda tiek prie Klaipėdos miestui reikšmingų kultūros, tiek infrastruktūros projektų.
Pernai Uosto direkcijos skirtos lėšos panaudotos Mokyklos g. ir Šilutės plento žiedinės sankryžos rekonstrukcijai, taip pat sutvarkant gatvės ruožą Tilžės gatvėje (nuo Šilutės pl. iki geležinkelio pervažos).

Jūros šventė, Klaipėdos laivų paradas, burlaivių regatos – vieni iš daugelio jūrinių renginių, kuriuos organizuoti padeda ir Uosto direkcija. Įmonė turi unikalią tradiciją ir Jūros šventės metu pagerbia jūrinę bendruomenę. Jūrininkų ir uosto bendruomenės vakaras yra vienintelis tokio tipo renginys Lietuvoje. Drakonų valčių lenktynės Danės upėje – tai Uosto direkcijos organizuojamas tradicinis renginys. Propaguojant jūrinę ir sporto kultūrą, Uosto direkcija yra nuolatinis Smiltynėje rengiamo bėgimo „Gintarinė jūrmylė“ partneris.

Siekdama supažindinti plačiąją visuomenę su jūrine kultūra bei vieninteliu šalyje jūrų uostu, įmonė daugiau kaip dešimt metų rengia nemokamas ekskursijas po Klaipėdos uostą. Uosto direkcija taip pat yra viena iš uosto technologijų hakatono organizatorių.

Nominacijos "Už atsakingą verslą“ nugalėtoja tapo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija "Bega“, "Už darbuotoją“ - UAB „Orion Global pet“, o atsakingiausia 2020 metų KPA įmone  paskelbta UAB "Vėjo projektai“.

Apdovanojimą sukūrė juvelyras Vidas Bizauskas. Klaipėdiečio dailininko-juvelyro Vido Bizausko sukurtas apdovanojimas - tai planketė - koliažas iš Klaipėdai būdingų senamiesčio fragmentų atspaustas iš melchioro.