Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą

Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą
AA

„Kai tiki darbu, kurį darai, visi sunkumai yra įveikiami,“ – sako Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas Rustamas Žumajevas, per 27 tarnybos metus pelnęs ne vieną apdovanojimą. O prieš keletą dienų jam buvo įteiktas ir Europos Komisijos atminimo medalis, skirtas projekto „EU Modex“ 10 metų sukakčiai paminėti. R. Žumajevas įvertintas už pasiaukojimą ir atsidavimą  nuolat dalyvaujant užsienyje rengiamose „EU Modex" pratybose. Paskutinės tokios pratybos vyko dar prieš pandemiją Austrijoje.

„EU Modex“ įsteigtą apdovanojimą  pamainos vadui buvo planuota įteikti oficialaus renginio metu, bet dėl pandemijos apdovanojimas Tauragės PGT pasiekė paštu. Jį R. Žumajevui įteikė Tauragės PGT viršininkas Raimondas Matutis.

Seniau Tauragės PGT ugniagesiu gelbėtoju, skyrininku, o dabar – pamainos vadu dirbantis R. Žumajevas nuo pat Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandos (LERT) įkūrimo vyko beveik į visas tarptautines pratybas, neretai būdavo skiriamas koordinuoti komandos darbus. 2010 m. jis su Estijos, Latvijos ir Lietuvos bendro civilinės saugos modulio ,,BaltFloodCombat“ komanda likvidavo potvynį Moldovoje.

„EU Modex“ pratybų metu gelbėtojai mokosi dirbti įvairiose pasaulio vietose, – sakė R. Žumajevas. –  Mums būdavo pranešama apie išgalvotoje valstybėje įvykusią nelaimę. Į pratybų vietą atkeliavusios ugniagesių komandos privalėdavo atlikti sienos kirtimo procedūras, įsirengti štabo vietą, pastatyti palapines ir atlikti gelbėjimo darbus. Dalyvavimas šiose pratybose labai užgrūdino. Jose tekdavo save išbandyti, dirbant įtemptu grafiku, esant sudėtingoms situacijomis, gaunant daugybę užduočių ir priimant sprendimus.“

R. Žumajevas teigė, jog pratybose komandos nariai turėjo galimybę geriau pažinti vienas kitą, nes kartu jiems teko labai daug nuveikti: „Mus suvienijo bendras darbas. O geriausia motyvacija – idealizmas. Jeigu žmogui jis nesvetimas, tai ir ugniagesys jis bus geresnis.“

Pasak pamainos vado, jis džiaugiasi tokia patirtimi, nes tai buvo galimybė tobulėti kaip ugniagesiui, įgyti specifinių žinių, pavyzdžiui, tokių kaip nukentėjusių rūšiavimas, gelbėjimas iš griuvėsių, žemės drebėjimo padarinių likvidavimas. „Po tokios praktikos užtikrinčiau jaučiuosi ir darbe, pavyzdžiui, kai gelbėjame avarijose sužalotus žmones. Man visada buvo įdomu naujovės, visada norėdavosi platesnių horizontų“, – sakė jis.

R. Žumajevo teigimu, ugniagesio gelbėtojo darbas jam labai įdomus: „Kiekvienas iškvietimas į įvykį – tarsi mažas karas, kai kyla adrenalinas ir laukia nežinomybė. Pranešime nurodytos aplinkybės atrodo sudėtingos, bet kai nuvyksti į vietą, pradedi gelbėti, nusiramini, užsimezga ryšys su nukentėjusiuoju, bendrauji su juo, vėliau bandai sužinoti informaciją iš ligoninės, ar jam geriau. Su ugniagesiais pasišnekame, kad baisiausia būtų padaryti tokią klaidą, kad žmogus neišgyventų. Kai atvažiavę randame žuvusį – ką darysi, likimo pakeisti nebegalime, bet kai pavyksta išgelbėti – širdis džiaugiasi. Tai ir yra ugniagesio darbo esmė – kai sunkiausi momentai virsta džiaugsmu išgelbėjus gyvybę.“

Pamainos vado nuomone, labai svarbu sugebėjimas dirbti komandoje, papildant vienas kitą. „Ugniagesių darbas – tai kaip mechanizmas. Kai visi mazgai veikia tinkamai – yra ir rezultatas. Arba kaip bet kurioje komandinėje sporto šakoje – žaidėjai papildo vienas kitą,“, – teigė jis.   

Sugrįžęs mintimis prie „EU Modex“ pratybų, Rustamas priduria, jog jų metu tekdavo dažnai nebūti namuose, todėl jis dėkingas savo žmonai, kuri jam dėl to nepriekaištaudavo: „Jausdavau tvirtą užnugarį, tad namus galėdavau palikti ramiai.“    

Labai šiltai apie R. Žumajevą atsiliepė ir LERT nariai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo valdybos Situacijų koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Henrikas Baldauskas ir Veiklos organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Jan Pavliukoic, taip pat apdovanoti  Europos Komisijos atminimo medaliais.

„R. Žumajevas – turintis nemažai patirties žmogus, savo srities žinovas, neretai pratybose atlikdavęs komandos vado pareigas. Jis visada stebino savo žiniomis ir gebėjimais, būdavo atsidavęs idėjai, lojalus, tikras pavyzdys kitiems,  skatinantis kitus prisidėti prie tarptautinės veiklos. Tai šiltas, paprastas, komunikabilus žmogus, kuris visada randa bendrą kalbą su kitų šalių gelbėtojais, sugeba priimti tinkamus sprendimus, žmogus, kuriuo galima pasitikėti, o iš jo visada galima tikėtis paramos ir pagalbos“, – sakė J. Pavliukoic.      

 

Ikona, uždaryti