Rytoj Klaipėdoje Baltijos šalių aplinkos ministrai aptars aplinkosaugos aktualijas

Rytoj Klaipėdoje Baltijos šalių aplinkos ministrai aptars aplinkosaugos aktualijas
AA

Antradienį Klaipėdoje vyks Baltijos Aplinkos Ministrų Tarybos posėdis. Lietuvos, Latvijos ir Estijos aplinkos ministrai aptars aktualius klimato kaitos, tarptautinio atliekų pervežimo, vandentvarkos ir žaliosios energetikos – vėjo ir saulės jėgainių parkų plėtros klausimus.

 

Susitikime dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas su Aplinkos ministerijos komanda, Estijos aplinkos ministras Erkis Savisaras ir Latvijos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministras Arturas Tomas Plešas su jų vadovaujamomis delegacijomis.

Lietuva dalinsis patirtimi, kaip vyksta dekarbonizacijos procesas ir darbas dekarbonizacijos grupėse,  kurios sudarytos naujoms Nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano priemonėms sukurti. Taip pat pristatys aplinkosauginių mokesčių reformą, kuria siekiama sudaryti „žaliąjį koridorių“ naikinant administracinius ir biurokratinius barjerus verslui. Estija ir Latvija pristatys savo veiklą klimato kaitos srityje.

Ministrai keisis nuomonėmis apie tarptautinius atliekų pervežimus tarp Baltijos šalių, informacija apie išvežamas ir įvežamas atliekas. Bus svarstoma galimybė sukurti nuolat veikiančią informacinę mainų platformą atliekų pervežimams fiksuoti, kuri leistų stebėti bendras tendencijas. 

Vyks diskusija apie Lietuvai ypač svarbų vandenų valdymą ir vandentvarkos sektorių, pradedamą jo reformą. Vienas iš jos tikslų – sparčiau įgyvendinti Miesto nuotekų direktyvos reikalavimus ir prijungti kuo daugiau gyventojų prie centralizuotų nuotekų tinklų. Estija, šioje srityje sukaupusi daug gerosios patirties, pristatys  savo sėkmės formulę.

Energetiniam saugumui tapus vienu svarbiausių visuomenės interesų, daug dėmesio numatoma skirti Baltijos šalių energetinei nepriklausomybei ir atsinaujinančių išteklių energijos proveržiui. Bus aptariami poveikio aplinkai vertinimo reikalavimai vėjo elektrinėms ir Baltijos valstybių patirtis šioje srityje.  

Susitikimo metu bus aptariamos ir galimybės atsisakyti perteklinių procedūrų atliekant poveikio aplinkai vertinimą atsinaujinančių išteklių energijos objektams, tarpvalstybinio vertinimo iššūkiai, susiję su planuojamais Baltijos jūros vėjo elektrinių parkais. Lietuva pasidalins gerosios praktikos pavyzdžiais skatinant saulės energetiką, privačiame sektoriuje diegiant saulės jėgaines. 

Reklama Ikona, uždaryti