Patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai: nepamirškite akumuliatoriaus

Patarimai, kaip paruošti automobilį žiemai: nepamirškite akumuliatoriaus
AA

Žiema Lietuvoje gali būti itin atšiauri, dėl ko gali paveikti įvairius kasdienio gyvenimo aspektus, įskaitant vairavimą.

Tikrai verta pabrėžti, kaip svarbu paruošti automobilį šaltesniems mėnesiams, ypač kalbant apie akumuliatorių. Šaltuoju metų laiku automobilio akumuliatoriaus našumas gali labai sumažėti, kartais net 20-50 %. Naktims ilgėjant, o termometro stulpeliui vis mažėjant, dabar yra puikus metas pasirūpinti savo transporto priemonės paruošimu žiemai.

Akumuliatorius yra ypač svarbus

Ekspertai rekomenduoja rinktis AGM tipo akumuliatorius su geliniu elektrolitu, kurie žemoje temperatūroje yra pranašesni už analogiškus akumuliatorius su skysčiu. Visada reikia prisiminti, kad nepatikimas akumuliatorius gali sukelti daugybę problemų, pradedant prastu apšvietimu ir baigiant variklio gedimu.


akumuliatorius

Žinoma, reikia atkreipti dėmesį ne tik į akumuliatorių - taip pat reikėtų patikrinti starterį ir generatorių. Šių komponentų gedimas gali privesti prie greito akumuliatoriaus energijos išeikvojimo, dėl ko galite atsidurti situacijoje, kai teks laukti pagalbos šaltyje.

 

Patogumas ir patvarumas

Lietuvoje žiemos metu neretai pasitaiko speigas, todėl klimato kontrolės sistemos turi būti puikios būklės, kad vairuotojas salone jaustųsi patogiai. Reguliari oro ir salono filtro techninė priežiūra ir tikrinimas padės užtikrinti, kad jūsų šildytuvas ir oro kondicionierius veiktų efektyviai.
Durų sandarinimo juostos taip pat turėtų būti geros būklės, kad nepraleistų šalto oro ir drėgmės. Papildomą jų apsaugą galima užtikrinti naudojant silikoninį tepalą. Dėl pažeistų durų sandarinimo juostų gali labai sumažėti jūsų šildymo sistemos efektyvumas, nes į automobilio vidų patenka skersvėjis. Tai atrodo kaip nereikšmingas komponentas, tačiau jis gali turėti didelės įtakos jūsų komfortui ilgos kelionės metu.

 

Automobilio kėbulas ir ant dugno esančios dalys

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į automobilio kėbulą ir dugną, ypač kai keliai barstomi druska. Naudojant specialias antikorozines medžiagas ir dažus galima užtikrinti papildomą atsparumą žiemą kelyje sutinkamiems cheminiams elementams. Tai ypač svarbu mūsų šalyje, kur kovai su plikledžiu dažniausiai naudojama kelių druska, kuri padidina korozijos riziką. Kruopščiai nuplovę automobilį po snygio arba kelionės druskingu keliu, galite dar labiau apsaugoti jį nuo rūdžių ir korozijos.

 

Specifiniai žiemą naudojami komponentai

Kad užtikrintumėte optimalų saugumą ir našumą, apsvarstykite galimybę naudoti žiemai pritaikytus priekinio stiklo valytuvus, uždegimo žvakes, padangas ir alyvas. Dyzeliniams automobiliams gali būti naudingas žiemai pritaikytas dyzelinas, kuris išlieka skystas net ir esant dideliam šalčiui.
Žieminių padangų naudojimas suteikia daug daugiau saugumo jūsų transporto priemonei, taip pat yra privalomas šaltuoju metų laiku pagal įstatymą. Verta paminėti, kad jeigu dažnai važinėjate užmiesčio keliais, geriausia pirkti būtent tik žiemai skirtas padangas, o ne universalius produktus, kurie labiau tinkami miestams, kur keliai yra valomi kur kas dažniau.
Kalbant apie žiemai skirtas alyvas, jos yra sukurtos taip, kad išlaikytų savo klampumą net ekstremaliomis sąlygomis ir užtikrintų sklandų variklio veikimą bei lengvesnį užvedimą, kai variklis yra šaltas..

 

Esminiai aksesuarai

Galiausiai, jei automobilyje turėsite būtiniausių žiemos aksesuarų, pavyzdžiui, sniego ir ledo gremžtukų, priemonių nuo rūko susidarymo ir avarinių priemonių rinkinį, tai gali labai pagelbėti įvairiose situacijose. Aukščiau išdėstyti patarimai užtikrins, kad būsite gerai pasiruošę bet kokiems lietuviškos žiemos iššūkiams.
           
Vairavimas žiemą Lietuvoje gali būti sudėtingas, tačiau, imdamiesi tinkamų atsargumo priemonių ir ypatingą dėmesį skirdami akumuliatoriui bei kitiems komponentams, galite užtikrinti savo saugumą ir komfortą kelyje.

 

Reklama Ikona, uždaryti