Nuo kovo 15 dienos draudžiama kirsti medžius. Pasirodė ir peticija

Nuo kovo 15 dienos draudžiama kirsti medžius. Pasirodė ir peticija
AA

Nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 d. pagal naują ministro įsakymą, miestuose negali būti vykdomi medžių kirtimo darbai dėl paukščių perėjimo.

Nuo š. m. sausio 8 d. įsigaliojo LR aplinkos ministro įsakymo „Dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo atvejų, šių darbų vykdymo ir leidimų šiems darbams išdavimo, medžių ir krūmų vertės atlyginimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimai.

Šio įsakymo 21 punktas draudžia medžius kirsti ir genėti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių. Draudimas genėti netaikomas, jeigu genimos ne didesnės kaip 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakos.

Aplinkosaugos organizacija "Gyvas miškas" sukūrė peticiją "PRIEŠ kirtimus perint paukščiams- UŽ Ramybės Laiką Gamtoje!" . Peticijoje reikalaujama, kad nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 15 d. - ne tik miestuose, bet ir visuose valstybiniuose ūkiniuose ir privačiuose miškuose būtų paskelbtas ramybės laikas gamtoje, kai nei medžiojama, nei kertama.

"Gyvas miškas" teigia, kad pastaruoju metu situacija yra tokia bloga, kad paukščių perėjimo metu miškai kertami ne tik dieną, bet ir naktį, kas kelia grėsmę ne tik jaunikliams, bet ir suaugusiems paukščiams. Peticiją pasiekti galite čia.

 

Ką daryti pastebėjus vykdomus kirtimus nurodytu laikotarpiu?

1. Reikalauti nedelsiant stabdyti vykdomus darbus, remiantis šiuo ministro įsakymu
2. Skambinti į savo regiono aplinkos apsaugos departamento padalinį
3. Jei darbai nėra stabdomi - skambinti policijai
4. Kreiptis į savo miesto savivaldybę su užklausa dėl vykdomų darbų

Ikona, uždaryti