Miestas įgyvendins tris patraukliausias klaipėdiečių iniciatyvas

Miestas įgyvendins tris patraukliausias klaipėdiečių iniciatyvas
AA

Paaiškėjo pirmąkart Klaipėdoje vykusio dalyvaujamojo biudžeto, kurio tikslas –  pakviesti uostamiesčio gyventojus aktyviai dalyvauti atrenkant patraukliausias idėjas gyvenamajai aplinkai ir viešosioms erdvėms pagerinti, rezultatai.

Reklama: Didžioji Kalėdinė Klaipėdos mugė

Beveik mėnesį trukusiame balsavime, kuris pasibaigė rugpjūčio 29 d., užskaityti 437 klaipėdiečių balsai. Visi jie savo balsus pateikė per elektroninę balsavimo platformą https://dalyvauk.klaipeda.lt/. Dar 27 balsai buvo anuliuoti, nes jie priklausė asmenims, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę ne Klaipėdos mieste. Teikti iniciatyvas ir balsuoti už patraukliausias pagal nustatytą tvarką galėjo Klaipėdoje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys.

Iš 17-os balsavimui atrinktų iniciatyvų daugiausia klaipėdiečių simpatijų pelnė trys projektai, už juos balsavo absoliuti dauguma visų balsavusiųjų.

Daugiausia uostamiesčio gyventojų balsų pelnė projektas pavadinimu „Simonaitytės vaikų žaidimo aikštelė“. Už tai, kad miesto biudžeto lėšomis būtų įgyvendinta būtent ši pačių gyventojų pateikta iniciatyva, balsavo 136 asmenys.  Projekto tikslas – senos žaidimų aikštelės vietoje sukurti saugias sąlygas žaisti pietinės miesto dalies vaikams, sukurti laisvalaikio vietą jų tėvams ir seneliams. Tikimasi, kad aikštelės įrengimas prisidės prie bendruomenės sutelkimo.

Antroji vieta (101 balsai) atiteko projektui „Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas". Šį projektą gyventojai siūlo įgyvendinti Tauralaukyje.

Trečioji vieta (68 balsai) atiteko projektui, kurio pavadinimas – „Nauja, moderni ir šiuolaikiška vaikų žaidimo aikštelė Tauralaukyje“. Beje, ketvirtoje vietoje likęs projektas pelnė jau kur kas mažiau miestiečių balsų (46 balsai), vis dėlto net ir sąrašo apačioje likęs projektas neliko be miestiečių dėmesio (13 balsų).

„Gyventojų balsų pasiskirstymas aiškiai signalizuoja apie tai, kad miestiečiai prioritetą teikia viešųjų erdvių tvarkymui – tam, į ką jau dabar yra nukreiptas miesto dėmesys ir investicijos. Vaikų žaidimo aikštelių ir kitų miestiečių laisvalaikio leidimo vietų poreikis, ypač naujuose gyvenamuosiuose kvartaluose, yra didžiulis. Nors kasmet įrengiame po kelias naujas vaikų žaidimo aikšteles, akivaizdu, kad to nepakanka, todėl ir ateityje viešųjų erdvių tvarkymui teiksime didelį dėmesį“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Kiekvieno iš trijų daugiausia klaipėdiečių balsų pelniusių projektų preliminari kaina – apie 50 tūkst. eurų, vadinasi, joms įgyvendinti reikėtų apie 150 tūkst. eurų, tuo tarpu šių metų idėjoms įgyvendinti miesto biudžete yra numatyta 100 tūkst. Eur.

Rugsėjo 1 d. posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų įgyvendinimo darbo grupė nusprendė siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui pritarti dėl trečios pagal eilę daugiausia balsų surinkusios projekto idėjos papildomo finansavimo ir skelbti nugalėtojais tris daugiausia balsų surinkusias projektų idėjas. Taip nuspręsta įvertinus, kad projektui „Mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė "Baltų saulės parkas" įgyvendinti reikalinga atlikti imlias laikui teritorijų planavimo procedūras. Beveik neabejojama, kad per kitus metus to padaryti nepavyks. Kad miesto skiriami pinigai kitąmet nebūtų „įšaldyti“, lygiagrečiai siūloma realizuoti ir 3 –ioje vietoje likusį projektą.

Planuojama, kad gyventojų patraukliausiais išrinktų projektų statybos darbai prasidės kitais metais.

 „Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems klaipėdiečiams, siūliusiems idėjas ir už jas balsavusiems. Pirmą kartą mieste inicijuotas dalyvaujamojo biudžeto projektas įvyko, o tai reiškia, kad gyventojai pilnai išnaudojo progą pagražinti, padaryti patogesnę gyvenamąją aplinką. Dabar bus rengiami detalūs laimėjusių iniciatyvų projektai, vykdoma rangovų paieška ir žingsnis po žingsnio įgyvendinami tie aplinkos gerinimo projektai, kurių miestiečiams reikia labiausiai“, – sakė Savivaldybės vyr. patarėjas Deividas Petrolevičius.

Klaipėdos miesto savivaldybė dėkoja visiems, talkinusiems vykdant Dalyvaujamojo biudžeto projektą. Dėkojame Klaipėdos bendruomenių asociacijai, ypač – valdybos pirmininkui Gintarui Ramašauskui, pirmininkui Renaldui Kulikauskui ir Senamiesčio gyventojų bendruomenės pirmininkui Justinui Liubinskui, kurie pasirūpino dalyvaujamojo biudžeto internetiniu įrankiu –  https://dalyvauk.klaipeda.lt/

Ikona, uždaryti