Grįžti į naujienas

G. Nausėda: jau kitą savaitę Lietuvoje nuo koronaviruso bus paskiepyti pirmieji piliečiai

#Nuomonės
G. Nausėda: jau kitą savaitę Lietuvoje nuo koronaviruso bus paskiepyti pirmieji piliečiai
Data
2020-12-17
Autorius
Monika Montvilė / Foto: SAM
Kategorija
Nuomonės
Dalintis
Facebook | El.paštu

"Jau kitą savaitę, gruodžio 27 dieną, Lietuvoje nuo koronaviruso bus paskiepyti pirmieji piliečiai. Jais taps medikai, gydantys koronaviruso pacientus, ir ypatingos rizikos grupėje esantys senjorai", - pranešė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

G. Nausėda šiandien iš Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen gavo patvirtinimą, kad Pfizer-BioNTech“ vakcina nuo COVID-19 Lietuvą turi pasiekti iki gruodžio 26-osios. Visa tai dėl to, kad Europos medicinos agentūra gruodžio 21 dieną autorizuos „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo COVID-19.

 

 

"Neturime delsti nei dienos ir gruodžio 27 dieną privalome pradėti skiepijimą. Lietuvą pasieks 0,6 proc. ES vakcinos pirkimo dalies, t. y. keli tūkstančiai dozių. Toks pirmosios siuntos kiekis suderintas iš anksto su ES ir yra proporcingas mūsų šalies gyventojų skaičiui. Antroji vakcinų siunta Lietuvą pasieks sausį", - pranešime teigė G. Nausėda.

Pasak Prezidento, Lietuvai ypač svarbu jau kitą savaitę būti tinkamai pasiruošusiai priimti vakciną ir pradėti skiepyti žmones. "Procesai turi veikti kaip laikrodis. Negalime leisti jokio, net menkiausio delsimo vakcinavimo procese", - tvirtino G. Nausėda.