KU mokymų laboratorijų įrangai modernizuoti skiriama 44 tūkst. eurų

KU mokymų laboratorijų įrangai modernizuoti skiriama 44 tūkst. eurų
AA

„Northway“ įmonių grupė tęsia Klaipėdos universiteto (KU) ateities fondo rėmimą. Šiai įmonių grupei priklausančių medicinos centrų „Northway“ generalinė direktorė Diana Bumelytė ir Klaipėdos universiteto (KU) ateities paramos fondo direktorius Vytautas Adomaitis šiandien pasirašė sutartį, pagal kurią KU mokymų laboratorijų įrangai modernizuoti skiriama 44 tūkst. eurų.

2022 m. rugsėjo mėn. „Northway“ įmonių grupės klasteriui priklausanti įmonė „Northway Biotech“ skyrė 75 tūkst. Eur paramą KU ateities paramos neliečiamojo kapitalo fondo suformavimui. Ši parama padėjo KU ateities fondui tapti antruoju universitetiniu neliečiamojo kapitalo fondu Lietuvoje. Prieš tai tokį fondą turėjo tik Vilniaus universitetas (VU).

Pasak KU ateities fondo direktoriaus Vytauto Adomaičio, verslo sektoriaus parama aukštajam mokslui itin reikalinga ir svarbi. Jo teigimu, bendrovės „Northway Biotech“ indėlis į KU neliečiamojo kapitalo fondą – iki šiol viena solidžiausių verslo investicijų į KU ateitį.

„Kol neliečiamasis kapitalas suformuos investicinę grąžą, praeis nemažai laiko, o norisi, kad „Northway“ įmonių grupės indėlis matytųsi jau šiandien. Todėl nuoširdžiai dėkoju ir nepaprastai džiaugiuosi medicinos centrų „Northway“ sprendimu skirti paramą KU mokymo laboratorijų įrangai atnaujinti. Šios paramos dėka turėsime galimybę įsigyti pažangių simuliacinių įrenginių, muliažų ir kitų priemonių, padėsiančių užtikrinti dar kokybiškesnes būsimųjų medikų studijas“, – po sutarties pasirašymo sakė V. Adomaitis.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas taip pat dėkojo medicinos centrams „Northway“ už svarų prisidėjimą prie būsimųjų medicinos įstaigų darbuotojų ar jau dirbančių medikų kvalifikacijos kėlimo studijų. „Įranga ir technologijos labai svarbu, bet be žmogaus, gebančio su ja dirbti, ji beprasmė. Kvalifikuotų specialistų sveikatos apsaugos įstaigose trūksta. Ir valstybinėse, ir privačiose. Skirdami paramą KU medicinos specialistų rengimo laboratorijų atnaujinimui, jūs investuojate ir į savo specialistų žinias“,– akcentavo KU vadovas.

Pasak Dianos Bumelytės, mokslo ir ekonominė pažanga sunkiai įsivaizduojama be investicijų į specialistus, pažangią įrangą ir studijų programų gerinimą.

„Mokslo ir švietimo ateitis yra neatsiejama nuo inovatyvių aukštųjų technologijų kūrimo bei mokslo ir verslo bendruomenės sinergijos. Puikiai suprantame konkurencingo mokslo ir studijų centro Klaipėdoje svarbą ir reikšmę visai Lietuvai, todėl džiaugiamės galėdami padėti Klaipėdos universitetui modernizuoti mokymo procesą“,– sakė medicinos centrų „Northway“ vadovė.

KU ateities fondo rėmimas nėra vienintelė veikla, kurią „Northway“ įmonių grupė įgyvendina drauge su uostamiesčio akademine bendruomene. 2021 m. UAB „Northway medicinos centrai“ generalinė direktorė Diana Bumelytė ir Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas pasirašė trimetę bendradarbiavimo sutartį. Šalys sutarė bendradarbiauti įgyvendinant bendrus mokslo ir verslo projektus, teikiant informacinę-konsultacinę pagalbą, leidžiančią tobulinti studijų programas bei modernizuoti mokymo procesą, padedant organizuoti būsimų medikų praktinį mokymą.

 

 

Reklama Ikona, uždaryti