KU mokslininkas nominuotas prestižiniam Baltijos jūros tyrėjų apdovanojimui

KU mokslininkas nominuotas prestižiniam Baltijos jūros tyrėjų apdovanojimui
AA

Švedijoje veikiantis fondas „Baltijos jūra 2020“ paskelbė pretendentų į prestižinį Bjorno Karlsono (Björn Carlson) apdovanojimą sąrašą. Jame - 20 Baltijos jūrą tyrinėjančių jaunosios kartos mokslininkų iš visų jūrą supančių valstybių. 

Į vadinamąjį Bjorno Karlsono bičiulių sąrašą įtrauktas ir Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto Pajūrio aplinkos ir biogeochemijos laboratorijos vadovas, vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. Mindaugas Žilius. Iš šio išskirtinio dvidešimtuko bus renkamas premijos laimėtojas, jį iškilmingoje ceremonijoje Stokholme ketinama paskelbti ir apdovanoti rugsėjo mėnesį.

Fondas, keliantis sau tikslą skatinti mokslininkus ir mokslo tyrimus, gerinančius Baltijos jūros būklę, Lietuvos atstovą nominavo pirmą kartą. Dr. Mindaugas Žilius nominuotas už tarpdisciplininius azoto ciklo tyrimus priekrantės ekosistemose, siekiant geresnės Baltijos jūros būklės.  

KU mokslininkas naujieną apie jo darbo įvertinimą komentavo santūriai. Prisipažino, jog nominacija jam buvo netikėtumas. Dr. Mindaugas Žilius pasidžiaugė, jog ši nominacija tik įrodo, jog Lietuvos mokslininkų darbai yra ne tik matomi tarptautinėje mokslo aplinkoje, bet jie reikšmingi ir konkurencingi ieškant būdų spręsti globalias aplinkosaugos problemas.

Reklama Ikona, uždaryti