KU diplomų įteikimo šventėje – pagarba ir absolventams, ir akademikams

KU diplomų įteikimo šventėje – pagarba ir absolventams, ir akademikams
AA

Klaipėdos universitetas šiandien išleidžia dar vieną žiemos absolventų laidą. Koncertų salėje vyksiančiose diplomų įteikimo iškilmėse bus pasveikinti 159 absolventai – 105 bakalaurai, 54 magistrai. 

Šeši šios laidos absolventai studijas baigė su pagyrimu, vienas iš pažangiausiųjų šešetuko – Sveikatos mokslų fakulteto sveikatos priežiūros magistras iš Nigerijos Aturu Olamide Olayemi. Iš viso su KU atsisveikinančiųjų būryje yra 25 užsienio šalių piliečiai. Daugiausiai iš šios laidos absolventų – net 75 – baigė studijas Sveikatos mokslų fakultete.  
 

Studijų baigimo diplomai KU teikiami dukart metuose: sausio mėnesį juos atsiima 3,5 metų trukmės bakalauro ir 1,5 metų magistro studijų programas pasirinkę absolventai, besimokantiesiems 4 ir atitinkamai 2 metus diplomai tradiciškai teikiami birželį. „Studijų programų įvairovė, skirtinga mokymo proceso trukmė praturtina mūsų gyvenimą: metuose turime ne vieną, o dvi diplomų įteikimo šventes. Dvi progas, leidžiančias ne tik pasidžiaugti savo kasdienio darbo rezultatais, bet ir pajausti bendruomenės dvasią“,- sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Sveikins naujus mokslų daktarus, pagerbs afilijuotąjį profesorių

Diplomų įteikimo šventę praturtins 3 ypatingos progos. Bus pagerbti KU mokslo šeimą papildę mokslų daktarai, parengę ir pastarąjį pusmetį sėkmingai apgynę daktaro disertacijas: Konstantinas Lotiuk (Politikos mokslų krypties disertacija „Demokratizacijos ir dedemokratizacijos sąlygos ir procesai Ukrainoje“, vad. prof. dr. Vaidutis Laurėnas); Žydrūnė Šalaviejūtė (Filologijos mokslo krypties disertacija „Lietuvių kalbos zoonimų nominacija ir motyvacija: gyvulių, naminių paukščių ir vabzdžių pavadinimai“, vad. doc. dr. Jūratė Lubienė);  Rasa Kulevičienė (Edukologijos mokslo krypties disertacija „Sąmoningas atgręžimas į mokymąsi“: pradinių klasių mokinių įgalinimo reflektuoti apie mokymąsi lietuvių kalbos pamokose konstruktyvistinė grindžiamoji teorija“, vad. prof. dr. Liudmila Rupšienė).

Afilijuotojo profesoriaus vardas ir tai patvirtinantys  dokumentai bus įteikti ilgamečiam KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto (SHMF) dėstytojui, vadybos teoretikui prof. Juliui Ramanauskui. Garbaus amžiaus mokslininkas, kuriam KU SHMF dekanas prof. dr. Rimantas Balsys negaili gerų žodžių dėl jo pozityvumo, energijos, darbštumo bei mokslinio produktyvumo, neketina nurimti. Afilijuotojo profesoriaus vardas, anot dekano, suteiks profesoriui galimybę toliau aktyviai veikti KU bendruomenės gyvenime.

 

Įteiks pirmąją KU Garbės daktaro Gvido Mikelinio vardo premiją

Diplomų įteikimo šventėje pirmąkart bus įteikta SHMF įsteigta ir KU Garbės daktaro iš Italijos Gvido Mikelinio (Guido Michelini) vardu pavadinta premija. Ja už produktyvią mokslinę veiklą 2018-2022 m. bus paskatintas KU SHMF habilituotas daktaras Darius Petkūnas. Pasak vieno iš premijos steigimo iniciatorių prof. dr. R. Balsio, fakulteto bendruomenė imasi iniciatyvos Klaipėdos universitete atgaivinti tradiciją skatinti mokslo žmones už jų mokslinius darbus. „Premija įprasmina ir mus netikėtai palikusio bičiulio prof. Gvido Mikelinio vardą. Tai buvo labai darbštus ir produktyvus mokslininkas, stebinęs savo energija ir veiklumu, išleistų monografijų skaičiumi. Jo vardo premija kartą metuose bus skiriama žmogui, kurio pastarųjų penkerių metų mokslinė veikla išsiskirs iš kolegų produktyvumu, publikuotų darbų skaičiumi, kas mums, humanitarams, labai svarbu“,- teigia KU SHMF dekanas. Beje, tam, kad premija būtų pavadinta Italijos mokslininko vardu, pritarė jo našlė. Gražus sutapimas, jog pirmasis šios premijos laureatas habil. dr. Darius Petkūnas yra bendravęs su KU Garbės daktaru.