Šventiniams linkėjimams iš pajūrio – riboto leidimo atvirukų kolekcija

Šventiniams linkėjimams iš pajūrio – riboto leidimo atvirukų kolekcija
AA

Klaipėdiečiai kviečiami siųsti atvirlaiškius į kitus Lietuvos miestus ir taip pakviesti savo draugus bei artimuosius iš tolimiausių Lietuvos kampelių apsilankyti uostamiestyje ir atrasti vietines žiemos pramogas.

O tam, kad kvietimui apsilankyti Klaipėdoje žiemą būtų neįmanoma atsispirti, klaipėdiečių laukia išskirtiniai, nemokami atvirukai.

Nuo gruodžio 15 dienos net keliolikoje miesto kavinių bus galima rasti ribotos kolekcijos atvirukus, išmarginti juos įvairiais linkėjimais bei išsiųsti draugams, artimiesiems.

kalėdos klaipėda

Riboto leidimo kalėdinių atvirukų kolekcijoje – Klaipėdos žiemos žemėlapis ir linkėjimai iš pajūrio.

Pirmasis yra tarytum kvietimas atrasti uostamiestį žiemą – jame iliustruotos įvairios idėjos, ką veikti Klaipėdoje: nuo pirties Melnragėje iki sniego angelo Girulių miške, nuo naktinio pasivaikščiojimo Olando kepure iki žvaigždžių stebėjimo Smiltynėje, nuo karšto šokolado prie miesto eglės Teatro aikštėje iki saulėlydžio paplūdimyje.

kalėdų atvirukas klaipėda

Antrajame atviruke pavaizduota unikali Klaipėdos eglė, papuošta įvairiais miesto simboliais – Meridianu, architektūriniais paminklais, jūra ir delfinais.

kalėdų atvirukai klaipėda

Kalėdinės kampanijos iniciatoriai ir įgyvendintojai – Klaipėdos miesto plėtros agentūra „Klaipėda ID“, o atvirukų autorė – gerai žinoma iliustratorė Viktorija Dambrauskaitė–Ežiukas.

„Mano tikslas buvo nupiešti žiemą Klaipėdoje, pabrėžti, kas pas mus yra kitaip negu kituose miestuose. Žiemą galima rogutėmis nusileisti nuo I. Simonaitytės kalno, daryti sniego angelus miške, keltis keltu į Smiltynę. Tai yra netikėti pasiūlymai miesto svečiams – veiksmas čia vyksta ne tik kavinėse ir klubuose “, – pasakojo atvirukų autorė.

viktorija dambrauskaitė - Ežiukas

Ją pačią itin žavi Klaipėdą košiantis vėjas.

„Man labai patinka, kad turime didelį vėją miesto centre, netgi uraganinį vėją. Miestas kitaip atrodo. Kartais būna, kad ir upė išsilieja per dideles audras. Nors gyveni mieste, gamta čia yra nenuneigiama, nuo jos nepasislėpsi.”

Šventiniai atvirukai – ne pirmasis V. Dambrauskaitės darbas apie Klaipėdą. Jos kurtas komiksas „Memel Blues“ pasakoja apie miestą, kurio gyvenimo būdą formuoja vėjas ir vanduo, o vasarą čia perneša parskrendantys paukščiai. Komikso pasakotoja – tikra klaipėdietė Jūrė – skaitytojams pasakoja apie vėjų ir vandenų miestą.

„Tikri klaipėdiečiai nesidegina. Mes jūrą lankome šaltomis ir vėjuotomis dienomis. Smarkių audrų metu gerai įsižiūrėjęs tarp baltų putų gali pamatyti jūroje šokančias undines. Mes dieviname audras. Tokiomis dienomis jūra būna nepaprastai dosni“, – komikse atskleidžia iliustratorė.

Tai tarytum alternatyvus Klaipėdos gidas, įtraukiantis skaitytojus į unikalią miesto istoriją, pasakojantis apie laivus, undines, laiką ir smėlynus.

„Klaipėda ID“ kviečia šventinių atvirukų ieškoti net 12–oje miesto kavinių:

  • „Ateik ateik“ (Danės g. 27),
  • „Musangas“ (H. Manto g. 9),
  • „Kavos Architektai“ (H. Manto g. 9),
  • „10 tiltų“ (Turgaus g. 19),
  • „Max Coffee“ (Turgaus g. 11 ir H. Manto g. 22),
  • „Coffee King“ (S. Daukanto g. 10),
  • „Formosa Bubble Tea“ (H. Manto g. 36),
  • „Vero Café“ (H. Manto g. 36 ir Tiltų g. 1),
  • „Caffeine“ (Žvejų g. 1 ir Teatro g. 5).