Susitarė dėl Klaipėdos ir Batumio bendradarbiavimo galimybių

Susitarė dėl Klaipėdos ir Batumio bendradarbiavimo galimybių
AA

Vakar Batumyje (Sakartvelas) pasirašytas Klaipėdos ir Batumio miestų savivaldybių bendradarbiavimo ketinimų protokolas, kurio tikslas – kurti, stiprinti ir plėsti draugiškus miestų tarpusavio ryšius, taip pat aptartos tolesnės šių uostamiesčių bendradarbiavimo galimybės.

„Esu giliai įsitikinęs, kad Klaipėda tikrai pasiekė rimtą ir brandų tarptautinės diplomatijos rezultatą. Tai, kad uostamiestis pirmasis iš Lietuvos miestų ir rajonų Lietuvoje užmezgė tvirtus ir glaudžius ryšius su Juodosios jūros perlu – Batumio miestu, bendradarbiavimas ir draugystė su kuriuo yra ypatingai vertinami tarptautinėje diplomatijos arenoje, drąsiai vertinu tai kaip išskirtinį Klaipėdos pripažinimą ir įvertinimą“, – sakė sutartį pasirašęs Klaipėdos miesto savivaldybei atstovavęs meras Vytautas Grubliauskas.

klaipėda ir batumi bendradarbiavimas

„Džiugina, kad per santykinai trumpą laiką pavyko suderinti gausybę tarptautinės diplomatijos, protokolinių bei procedūrinių niuansų, kurie buvo įprasminti bendradarbiavimo memorandumu. Pasirašant šį dokumentą kartu su Batumio meru Archilu Chikovaniu, dalyvaujant ir Lietuvos Respublikos ambasadoriui Sakartvele Andriui Kalindrai, buvo įvardintos bendrų interesų kryptys, kaip miestų ir uostų bendradarbiavimas, galimybė plėtoti Klaipėdos ir Batumio universitetų, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos ir Batumio jūrų akademijos bendrus projektus bei akademinį bendradarbiavimą. Atsiveria puikiausios galimybės keistis patirtimi tarp Batumio ir Klaipėdos delfinariumų, Batumio ir KU botanikos sodų, kolegas sakartveliečius labai domina Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) patirtis bei rezultatai tarptautinėje verslo erdvėje ir kitos galimo bendradarbiavimo kryptys bei tikslai – kultūra, sportas, socialiniai bei edukaciniai projektai ir, žinoma, turizmo vystymas, už tai Batumis jau antrą kartą apdovanotas Europos prizu“, – didžiulėmis Klaipėdos ir Batumio bendradarbiavimo galimybėmis įsitikinęs V. Grubliauskas. Jo nuomone, Sakartvelui šiandien dar tebesant šalimi kandidate, tačiau siekiant pilnavertės narystės ES, Klaipėda gali suvaidinti gana rimtą ir svarbų vaidmenį įgyvendinant bendrus europinius projektus, kurie galimai taps tiltais ir vartais, einant tuo keliu.

Ketinimų protokolą pasirašiusios šalys susitarė, kad yra suinteresuotos užmegzti dalykinius kontaktus tarp abiejų miestų verslo bei pramonės atstovų. Abi šalys per vienerius metus nuo ketinimo protokolo pasirašymo spręs dėl bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.