„Smiltynės perkėla“ pasirašė Klaipėdos Naujosios perkėlos terminalo statybų sutartį

„Smiltynės perkėla“ pasirašė Klaipėdos Naujosios perkėlos terminalo statybų sutartį
AA

AB „Smiltynės perkėla“ pirmadienį, rugsėjo 11d., pasirašė statybų sutartį su tarptautinio viešo konkurso nugalėtoju UAB "Infes" dėl Naujosios perkėlos viešųjų erdvių bei keleivių stoties rekonstrukcijos. Viešosios erdvės ir keleivių stotis bus rekonstruotos už 13,89 mln. Eur be PVM.

naujoji perkėla

Taip pat parašu buvo užtvirtinta ir finansavimo sutartis su „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialu. Stabilus finansavimas leis rekonstrukcijai vykti sparčiai, taip išvengiant statybų kaštų bangavimo. „OP Corporate Bank plc“ Lietuvos filialas yra patikimas partneris kuris finansavo kelto „Klaipėda“ statybos bei keltų pakrovimo-iškrovimo tiltelių rekonstrukcijos projektus. „Džiaugiamės ilgamete partneryste su „Smiltynės perkėla ir dar vienu bendru projektu. Ši investicija reikšmingai prisidės prie Lietuvos pajūrio infrastruktūros gerinimo ir mūsų šalies patrauklumo vykstantiems į Kuršių Neriją“, sako Leda Iržikevičienė, „OP Lietuva“ vadovė.

Išduotas leidimas Klaipėdos Naujosios perkėlos terminalo statybai

„Šios sutartys yra strateginis žingsnis projekto įgyvendinimo kelyje. Projektas startuos dar šiais metais ir planuojama jį užbaigti jau 2025 metų antroje pusėje. Tai tikrai trumpas laiko tarpas rekonstrukcijai, kurios metu bus sutvarkyta virš 20 tūkst. m2 teritorijos bei rekonstruota apie 2,5 tūkst. m2 keleivių stotis, pasiektas A klasės energetinis naudingumas. Itin svarbus teritorijos sutvarkymo elementas – naujai kuriamos viešosios erdvės. Kuršių marių krantinėje formuojamos rekreacinės salos su lauko terasomis, želdiniais, skirtingo intensyvumo apšvietimu, infrastruktūra dviratininkams”, - sako bendrovės generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Tvarkant teritoriją, taip pat bus užtikrintas priėjimas prie Kuršių marių ir kuriamos Klaipėdos miesto rekreacinės erdvės. Taip pat bus įrengta 83 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, keleivių laukimo salė, bilietų kasa ir kavinė su terasa į Kuršių nerijos kraštovaizdį. 

Projekto architektai: studija “Altitudės“ - Gerda Antanaitytė, Andrius Laurinaitis ir Aurimas Baužys.

Reklama Ikona, uždaryti