Netekome žinomo klaipėdiečio Dionyzo Varkalio

Netekome žinomo klaipėdiečio Dionyzo Varkalio
AA

„Klaipėda, aš su tavim" redakciją pasiekė liūdna žinia - šią naktį, pralaimėjęs kovą su liga mirė viena ryškiausių Klaipėdos asmenybių, visuomenininkas, Sąjūdžio aktyvistas, muziejininkas, Kalvystės muziejaus Klaipėdoje įkūrėjas Dionyzas Varkalis.

D. Varakliui liepos 20-ąją būtų sukakę 88 metai.

2017 metais D. Varkaliui suteiktas Metų muziejininko vardas.

Muziejininko rūpesčio ir pastangų dėka surinkti ir nuo sunaikinimo išgelbėti senųjų Klaipėdos kapinių kryžiai, tvorelės.

Jo surinkta ir Lietuvos dailės muziejui padovanota Klaipėdos krašto keramikos ir metalo dirbinių kolekcija eksponuojama Prano Domšaičio galerijoje, o restauruoti senoviniai laikrodžiai iš muziejininko kolekcijos papildė Laikrodžių muziejaus kolekciją.

 

Išėjo žmogus pačiu gražiausiu vasaros laiku,kai jo mylimos rožės, Kalvystės muziejaus kiemelyje, žydi visu grožiu. Paskutinis jo prašymas buvo man, kad nufotografuočiau jo mylimą rožyną ir pakviesčiau žmones apsilankyti Kalvystės muziejuje. Muziejus buvo įkurtas dar sovietmety gerb. klaipėdiečio, sąjūdiečio Dionyzo Varkalio asmenine iniciatyva", - savo Facebook paskyroje rašė Eugenija Budžienė.

Šiąnakt praradome dalį Klaipėdos istorijos, dalį jos sielos ir dvasios. Dionyzas Varkalis sutalpino savyje daug: jis ir Klaipėdos istorijos metraštininkas, ir Sąjūdžio žmogus, ir sąžinės žmogus, ir labai aktyvus pilietis - jo laiškų ir skambučių sulaukdavau dažnai - rūpestis miestu, jo istorine atmintimi ar paprasčiausias palaikymo ar padrąsinimo žodis buvo visada stiprus, tikras ir labai nuoširdus. Jo Klaipėdai labai truks... Užuojauta artimiesiems, užuojauta draugams ir bendražygiams...", - savo Facebook paskyroje rašė Nina Puteikienė.

 

 

Reklama Ikona, uždaryti